Dzis jest 18.06.2019, imieniny Elżbiety, Marka, Pauli
advert 1
advert 2
advert 3
Narodowe Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 28 listopada 2016 08:28

 


11 listopada to ważna data dla wszystkich Polaków. Tego dnia Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli i wszyscy o tym pamiętamy. Co roku Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone w Zespole Szkół ks. dra Jana Zwierza. Młodzież w tym dniu wysłuchała audycję zatytułowaną „Droga do wolności”, przypominającą naszą historię i poświęcenia rodaków, którym zawdzięczamy wolność. Wspomniano w niej również fragmenty pieśni patriotycznych, kojarzonych przez wszystkich z niepodległością oraz współczesne piosenki mówiące o właściwej postawie Polaków wobec spraw narodowych.
Uczniowie, którym nie jest obojętny współczesny patriotyzm , zachęcali  w tym dniu do manifestowania swoich postaw, np. wywieszania flag oraz przypinania do ubrań biało-czerwonych wstążeczek, a tym samym podkreślania swojej dumy z naszego kraju i jego dorobku. Ponadto na długiej przerwie wysłuchano koncertu współczesnych piosenek związanych z tematami patriotycznymi.
Apel przygotowali następujący uczniowie: Gabriela Mazur, Sylwia Baran, Katarzyna Dzik, Radosław Kisiel oraz Kacper Darłak wraz z polonistkami: Małgorzatą Bieniasz i Aneta Dylską.

Poprawiony: poniedziałek, 28 listopada 2016 08:38
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 115 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS