Dzis jest 18.06.2019, imieniny Elżbiety, Marka, Pauli
advert 1
advert 2
advert 3
Dzień Życzliwości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 01 grudnia 2016 20:23

Dzień Życzliwości w Zespole Szkół im. ks. dra Jana  Zwierza
w Ropczycach


W poniedziałek 21 listopada 2016 r. po raz drugi świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Ten dzień to szczególna okazja, by zastanowić się, czy jesteśmy wobec siebie życzliwi.
Dzień Życzliwości uchwalony w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokoju, w Polsce obchodzony jest od 10 lat 21 listopada  i propaguje pozytywne postawy w relacjach międzyludzkich takich jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i  działania na rzecz innych.
Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi a także odwiedzający tego dnia naszą szkołę, otrzymali specjalne znaczki z ,,buźkami", symbolami życzliwości. Uczniowie wysłuchali audycji pod hasłem „ Znajdź się wśród życzliwych”, w której namawialiśmy  do wzajemnego szacunku, uśmiechu i dobrej zabawy, która wsparta będzie wszechobecną życzliwością. Wskazaliśmy jak ważne są drobne gesty, jak podanie ręki potrzebującemu, ustąpienie miejsca w autobusie, bezinteresowny uśmiech do ludzi na ulicy, zaparzenie komuś kawy, pomoc w nauce. Codzienne gesty, które tworzą wokół nas wyjątkową atmosferę szacunku i życzliwości.
Uczniowie wybranych klas wzięli również udział w programie artystycznym propagującym idę życzliwości wśród ludzi. Widzowie obejrzeli między innymi filmik z udziałem uczniów i pracowników szkoły, wysłuchali piosenek i wierszy o życzliwości oraz zobaczyli sondę i teledyski nawiązujące do tematu życzliwości. Akcję zakończyło wręczenie  nauczycielom i pracownikom szkoły oraz…przechodniom okolicznościowych baloników.

tn_DSCF6350
tn_DSCF6359
tn_DSCF6367
tn_DSCF6368
tn_DSCF6369
tn_DSCF6380
tn_DSCF6386
tn_DSCF6389
tn_DSCF6399
tn_DSCF6404
tn_DSCF6407
tn_DSCF6411
tn_DSCF6412
01/13 

W organizację Dnia Życzliwości zaangażowali się uczniowie:
Katarzyna Dzik (kl.1 TE), Edyta Gawryś, Aleksandra Darłak, Mariusz Kubik (kl.1 TL), Weronika Szela (kl.1 THT), Paulina Pieja (kl.2 TE), Radosław Kisiel (kl.1 Tob), Kacper Darłak (kl.2 TL), Seweryn Matysek (kl.3 PP), Monika Zagaja (kl.4 THT), Konrad Barnak (kl.3 Tob), Mateusz Wilk (kl.1 TM), Kinga Kuman, Karolina Rusin i Natalia Niwa (kl.2 TH).
Impreza spotkała się z dużą aprobatą  uczniów i nauczycieli i mamy nadzieję, że będzie kontynuowana w kolejnych latach.


 Anna Gamracka i Anita Bieniasz

Poprawiony: czwartek, 01 grudnia 2016 20:41
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 173 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS