Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
„ZABAWY Z SZEKSPIREM” PDF Drukuj Email
środa, 28 grudnia 2016 18:53

„ZABAWY Z SZEKSPIREM”

W Roku Szekspirowskim - 2016 - uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni  przez panie polonistki: Małgorzatę Bieniasz, Anetę Dylską i Renatę Tobiasz do wspólnej zabawy utworami tego poety.
Konkurs obejmował 5 kategorii, w których uczestnicy mogli zaprezentować swoje talenty artystyczne: test  wiedzy o Williamie Szekspirze, plakat inspirowany jego twórczością, parodia dowolnego utworu, recytacja fragmentu dzieła oraz scenka dramatyczna z wybranego tekstu (serio lub parodia).
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w twórczych zmaganiach.
Finał imprezy odbył się 13 XII w Bibliotece szkolnej we współpracy z paniami: Lucyną Sokołowską i Dorotą Muchą.

Na jego oprawę złożyły się: prezentacja multimedialna Wiktorii Szymaszek, piosenki z musicalu „Romeo i Julia” oraz scenki przygotowane przez aktorów z Koła Teatralnego „Na zakręcie”. Podziwialiśmy  postacie ze sztuk Szekspira: ducha Banka, trzy czarownice ze szkockich wrzosowisk, Makbeta z żoną i wiernym sługą, Julię poszukującą Romea, złośnicę Kasię i jej miłą siostrę Biankę, a także Króla i Królową Elfów.

Jury, któremu przewodniczyła pani dyr. Janina Pupa, przyznało nagrody i wyróżnienia.

LAUREACI

1. TEST WIEDZY O W. SZEKSPIRZE

•    I miejsce:  Gabriela Mazur,  1 TBM
•    II miejsce:  Kinga Kujda,  4 TEM
•    III miejsce:  Kinga Kuman,  2 TL

2. PLAKAT INSPIROWANY JEGO TWÓRCZOŚCIĄ

•    I miejsce:  Andżelika Nędza,  4 TEM
•    II miejsce:  Patrycja Grabowy,  3 TEF
•    III miejsce:  Paulina Kurdziołek,  1 THT
•    IV miejsce:  Karolina Ochab, 4 TE

3. RECYTACJA UTWORU:

•    I miejsce:   Zuzanna Bystrek, 2 PPW
•    II miejsce:  Karolina Rusin, 2 TL

4. PARODIA UTWORU SZEKSPIRA:

•    Izabela Feret, 2 PPW (parodia pisemna),
•    z kl. 1 PPW: Faustyna Bajor, Gabriela Białek, Patryk Tendera, Patrycja Trojan (scenka dramatyczna).

Listę laureatów oraz wszystkie plakaty można zobaczyć na wystawie na korytarzu szkoły. Dziękujemy Komitetowi Rodzicielskiemu za ufundowanie nagród książkowych.

Dobrą zabawę zapewnił  udział aktorów z Koła Teatralnego „Na zakręcie” (A. Sroka, J. Mosior, A. Mądro, K. Charchut, A. Chmiel, A. Galas, K. Dzik, K. Fitoł, G. Mazur 1TE,
M. Jewiarz, K. Kozielec), świętującego w tym roku 15-lecie istnienia.

Dziękujemy za pomysłowość i zaangażowanie.

Zabawy z Szekspirem nie muszą się kończyć. Zachęcamy do lektury zbioru „AppendixStanisława Barańczaka, zawierającego najkrótsze streszczenia utworów poety znad Avonu, np.
 „Makbet”:
Szkot: bestia bitna.
Żona: ambitna.
Ręce umywa. Ma gdzieś.
Bór: marsz na mur! Finał: rzeź.

Wspomniany spektakl obejrzymy już wkrótce na scenie.

Małgorzata Bieniasz

Poprawiony: czwartek, 29 grudnia 2016 10:42