Dzis jest 22.05.2019, imieniny Emila, Neleny, Romy
advert 1
advert 2
advert 3
Odpowiedzialność Karna Nieletnich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 20 marca 2017 21:02

Spotkanie z Przedstawicielem Policji


W dniach 27, 28 II i 14 III 2017 odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych naszej szkoły z funkcjonariuszem KPP w Ropczycach Panią  podkomisarz Anną Malinowską na temat „Odpowiedzialność Karna Nieletnich”.
Pani Anna Malinowska poruszyła tematy bliskie naszej młodzieży a mianowicie: przybliżyła przepisy, które mówią o cyber przemocy, nękaniu sms-ami, naruszaniu nietykalności cielesnej, handlu ludźmi, wymuszaniu, kradzieżach, bójkach, rozbojach i napaściach. Przekazała również wiedzę na temat uprawnień policji w trakcie przeszukań, kontroli, legitymowania oraz o możliwości uzyskania pomocy w poradni psychologiczno - pedagogicznej. Nie pominięto również tematyki posiadania używania i udzielania wszelkich środków odurzających i jaka jest z tym związana odpowiedzialność karna.
Prelekcje prowadzone przez panią podkomisarz Annę Malinowską cieszyły się dużym zainteresowaniem a przekazana wiedza powinna mieć bezpośrednie przełożenie na prawidłowa postawę uczniów w rożnych sytuacjach.


Pedagog szkolny
                                     Agnieszka Rymut
                                     Aneta Bochenek

Poprawiony: poniedziałek, 20 marca 2017 21:06
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 159 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS