Dzis jest 26.06.2019, imieniny Jana, Pauliny, Rudolfiny
advert 1
advert 2
advert 3
Wyróżnienie dla uczennic Zespołu Szkół na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Birczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 05 kwietnia 2017 19:25

28 marca 2017 roku w malowniczej wiosce Bircza niedaleko Przemyśla odbył się Międzyszkolny Festiwal Piosenki Żołnierskiej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem Festiwalu o charakterze konkursowym był Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Birczy we współpracy z 5 Batalionem Strzelców Podhalańskich. Celem Festiwalu były: prezentacja i popularyzacja piosenki żołnierskiej, wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez różnorodne formy aktywności artystycznej, popularyzację dziedzictwa Wojska Polskiego poprzez prezentację utworów żołnierskich, integrację młodzieży z klas o profilu wojskowym oraz promocję klas wojskowych.
W Festiwalu który odbywał się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki wzięli udział zarówno soliści jak i grupy wokalne z klas wojskowych z województwa podkarpackiego. Naszą szkołę w kategorii zespół wokalny reprezentowały Gabriela Białek, Monika Furtak i Patrycja Trojan (uczennice kl. I PPW) z akompaniamentem Wojciecha Drozda (uczeń kl. 1 TBL) na gitarze.Uczniów do występu przygotowywała nauczycielka języka niemieckiego Ewa Wilczyńska-Styś.
Nasze dziewczyny zaśpiewały 2 utwory: „Dziewczyna z granatem” („Czas honoru: Powstanie”) z repertuaru Kasi Sawczuk oraz piękną piosenkę Anny Jantar „Nie żałujcie serca dziewczyny”, za które to piosenki otrzymały wyróżnienie. Wobec wyrównanego poziomu zespołów wokalnych, jury zdecydowało na przyznanie jedynie  3-go miejsca  oraz wyróżnień w tej kategorii. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy upominki oraz nagrody pieniężne. Ciepłą i serdeczną atmosferę podczas Festiwalu, który w Birczy zorganizowany został po raz pierwszy, miły poczęstunek oraz gościnność organizatorów na pewno będziemy miło wspominać, a jeśli organizatorzy zechcą kontynuować tradycję piosenki żołnierskiej, niewykluczone, że jeszcze tam zawitamy.


Poprawiony: środa, 05 kwietnia 2017 19:40
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 135 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS