Dzis jest 22.05.2019, imieniny Emila, Neleny, Romy
advert 1
advert 2
advert 3
Edukacja prozdrowotna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 08 kwietnia 2017 20:06

"Wybierz Życie - Pierwszy Krok"


Edukacja prozdrowotna jest niezwykle istotnym elementem funkcjonowania Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach w pracy dydaktyczno - wychowawczej. Podstawę działań profilaktycznych stanowi przygotowany Szkolny Program Profilaktyki, który opiera się na założeniu , że przynoszącą rezultaty formą edukacji prozdrowotnej są praktyczne działania, dotyczące promowania zdrowego stylu życia.Program profilaktyczny "Wybierz Życie - Pierwszy Krok" doskonale wpisuje się w te założenia, dlatego nasza szkoła wzięła udział w tym programie. Jego głównym zadaniem jest zachęcanie młodych ludzi do brania odpowiedzialności za swoje zdrowie i osób z najbliższego otoczenia.Program edukacyjny "Wybierz Życie - Pierwszy Krok" obejmujący tematykę profilaktyki raka szyjki macicy oparty jest na następującym założeniu - stworzenie świadomości zagrożenia rakiem szyjki macicy i innych chorób wywołanych zakażeniem wirusem HPV u młodych ludzi .Adresatami programu są uczniowie klas pierwszych. Zgodnie z założeniami zostały przeprowadzone dnia 06.04.2017r. zajęcia edukacyjne wśród dziewcząt i chłopców klas pierwszych naszej szkoły. Za realizację programu odpowiedzialne były panie Aneta Bochenek, Agnieszka Rymut - pedagodzy szkolni, pani Halina Rudny - higienistka szkolna oraz nauczycielka biologii pani Renata Kopala .

W trakcie zajęć na wstępie uczniowie klasy II TBF Zuzanna Niewiadomska, Linda Sowiźrał, Jan Ochał i Jakub Wrona zapoznali uczestniczącą młodzież z głównymi założeniami programu. W dalszej kolejności uczniowie oglądnęli filmy a następnie wysłuchali prelekcji, którą przeprowadziła higienistka szkolna pani Halina Rudny. Podsumowaniem zajęć było przeprowadzenie quizu, którego celem było sprawdzenie wiadomości nabytych na zajęciach. Pod koniec zajęć uczniowie dostali zakładki i składanki dla rodziców dotyczące raka szyjki macicy. Młodzież aktywnie brała udział w zorganizowanych zajęciach. Mamy nadzieję, że takie zajęcia przyczynią się do zgłębienia wiedzy na temat wirusa HPV i raka szyjki macicy.

tn_20170406_074356_resized
tn_20170406_081313_resized
tn_20170406_085329_resized
tn_20170406_090149_resized
tn_20170406_101752_resized
tn_20170406_105649_resized
1/6 

Aneta Bochenek
Agnieszka Rymut

Poprawiony: sobota, 08 kwietnia 2017 20:15
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 161 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS