Dzis jest 27.06.2019, imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława
advert 1
advert 2
advert 3
Ciekawa wystawa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 30 maja 2017 17:00

Kilka dobrych rad jak ubarwić życie,
czyli znajdź pasję, a odnajdziesz samego siebie


Przez cały kwiecień 2017 r. hasło Kilka dobrych rad jak ubarwić życie, czyli znajdź pasję, a odnajdziesz samego siebie, było motywem przewodnim ekspozycji prezentowanej w bibliotece szkolnej.
Ekspozycja ukazywała zarówno pojedyncze eksponaty jak i kolekcje, wypożyczone od osób prywatnych, prezentujące różnorodne zainteresowania i pasje.
Zwiedzający podziwiali kolekcje: znaczków, monet, miniatur samochodów, wiedźm, muszli, żab, magnesów, kubków czy też naparstków z różnych stron świata. Bogaty zbiór nut do nauki gry na pianinie oraz kolekcję płyt z muzyką klasyczną. Zachwycali się wyrobami rękodzieła artystycznego: obrazami olejnymi, haftowanymi, batikami czy też asamblażami z suszonych roślin.
Miłośników robótek ręcznych zaciekawiły serwetki wydziergane na szydełku lub haftowane, swetry robione na drutach i szydełkiem oraz bogaty zbiór akcesoriów do tworzenia ich.
Wzrok przyciągała też kolekcja staroci: żelazka „z duszą”, zabytkowe radio, aparat fotograficzny i ekspres do kawy, waga szalkowa, mosiężne moździerze, samowar, miedziane naczynia.
Ciekawość budziły wędki i książki o wędkowaniu, prawdziwy ul, odzież pszczelarza wraz z akcesoriami, wieniec pszczeli, miodziarka, plaster miodu oraz wyroby z wosku pszczelego, którym towarzyszyło mnóstwo ciekawostek o pszczołach i pszczelarstwie.

tn_IMG_9690
tn_IMG_9691
tn_IMG_9692
tn_IMG_9693
tn_IMG_9694
tn_IMG_9695
tn_IMG_9696
tn_IMG_9698
tn_IMG_9699
tn_IMG_9700
tn_IMG_9701
tn_IMG_9702
tn_IMG_9703
tn_IMG_9704
tn_IMG_9706
tn_IMG_9707
tn_IMG_9708
tn_IMG_9709
tn_IMG_9710
tn_IMG_9711
tn_IMG_9712
01/21 

 

Wystawę obejrzeli uczniowie z naszej szkoły oraz Liceum, a ponadto wycieczki z zewnątrz: grupy gimnazjalistów, którzy przyjechali w ramach rekrutacji na Dni Otwarte Szkoły, grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej przy z ZS nr 1 w Ropczycach, Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach, ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Ropczycach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ropczycach oraz osoby indywidualne. Ogółem wystawę obejrzało około 1000 osób.
Mamy nadzieję, że za pośrednictwem tej wystawy udało się przekonać tak naszych uczniów jak i wszystkich zwiedzających, że warto mieć w życiu pasję – enklawę, która może stać się źródłem radości, satysfakcji i spełnienia. Że warto znaleźć hobby, które nada egzystencji smak i koloryt, może być sposobem na nudę czy też ucieczkę od problemów codzienności, a może też stać się pasjonującym zawodem.
Wszystkim osobom, które udostępniły nam swoje kolekcje i eksponaty bardzo serdecznie dziękujemy za wypożyczenie nam tych cennych zbiorów, a zwiedzającym za miłe słowa.


Lucyna Sokołowska
Dorota Mucha

Poprawiony: wtorek, 30 maja 2017 17:22
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 160 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS