Dzis jest 24.05.2019, imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny
advert 1
advert 2
advert 3
III Powiatowy Konkurs Kreatywnego Pisania w Języku Angielskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 05 czerwca 2017 19:21

NASZA KREATYWNA MŁODZIEŻ


24 maja br. w Zespole Szkół im ks. dra J. Zwierza w Ropczycach odbył się III Powiatowy Konkurs Kreatywnego Pisania w Języku Angielskim. Uczestnikami byli uczniowie szkół ropczyckich: Zespołu Szkół im. ks. dra J. Zwierza, Zespołu Szkół Agro-Technicznych im. Wincentego Witosa oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, a także młodzież z Zespołu Szkół Technicznych im. prof. Karola Olszewskiego w Sędziszowie Młp. Uczniowie wylosowali trzy kartki ze zdaniami, które miały stanowić początek opowiadania, reszta to inwencja twórcza piszących. Młodzież wykazała się niezwykłą kreatywnością i umiejętnościami językowymi. W opowiadaniach uczniowie poruszali  ważne tematy, takie jak rasizm czy trauma powojenna, u niektórych widać było fascynację gatunkiem fantasy, a inni z kolei pisali wzruszające historie miłosne.


Laureaci konkursu:

  1. miejsce – Jan Ochał – Zespół Szkół w Ropczycach
  2. miejsce – Karol Feret – Liceum Ogólnokształcące w Ropczycach
  3. miejsce – Piotr Koziara – Zespół Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach

Nagrody i dyplomy zwycięzcom konkursu wręczyła Pani wicedyrektor Janina Pupa. Organizatorki składają podziękowania Dyrekcji i Komitetowi Rodzicielskiemu za dofinansowanie poczęstunku dla uczniów i opiekunów, dziękują wszystkim uczestnikom za przybycie, gratulują pomysłowości i umiejętności językowych i zapraszają do udziału w kolejnych konkursach.

tn_DSC01957
tn_DSC01959
tn_DSC01960
tn_DSC01961
tn_DSC01962
tn_DSC01965
tn_DSC01967
tn_DSC02273
tn_DSC02276
tn_DSC02278
tn_DSC02279
01/11 

M. Grzesiak
K .Nieroda

Poprawiony: poniedziałek, 05 czerwca 2017 19:31
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 285 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS