Dzis jest 24.05.2019, imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny
advert 1
advert 2
advert 3
VI Festiwal Piosenki Rosyjskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 09 czerwca 2017 21:01

Uczniowie Zespołu Szkół finalistami Ogólnopolskiego Festiwalu


W dniach 5-6 czerwca 2017 r. odbył się w Łodzi VI Festiwal Piosenki Rosyjskiej od tradycji do współczesności pod hasłem „ Jak w kinie! – śpiewać piosenki i marzyć” .
Uczestnikami  Festiwalu, który odbył się w sali widowiskowej Politechniki Łódzkiej,  byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego kraju.
Organizatorami  Festiwalu byli - XV Liceum Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza w Łodzi, Zespół Szkół Politechniki Łódzkiej, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie oraz Stowarzyszenie Współpracy Polska – Wschód.
Wsparcia finansowego i organizacyjnego udzielili - Prezydent Miasta Łodzi oraz liczni sponsorzy.
Patronat honorowy objęli: Ambasador Federacji Rosyjskiej w RP Sergey Andreev, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska i  Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau, zaś patronat medialny - TVP Łódź, Radio Łódź,  czasopismo Europa.ru.

tn_DSCF0013
tn_DSCF0017
tn_DSCF0104
tn_DSCF0128
tn_DSCF0164
tn_DSCF0194
1/6 


Celem Festiwalu jest zainteresowanie uczniów językiem rosyjskim, przybliżenie im piosenki rosyjskiej - tradycyjnej i współczesnej, motywacja nauczycieli do popularyzacji kultury rosyjskiej oraz zachęcenie młodzieży do kształtowania i doskonalenia własnych umiejętności językowych i artystycznych.
O ogromnej popularności Festiwalu świadczy fakt, iż w pierwszym etapie konkursu uczestniczyło ok. 300 wykonawców z całego kraju.
Po przesłuchaniu nagrań  Jury konkursu zakwalifikowało do udziału w finale 68 solistów, 14 duetów i 11 zespołów. Na scenie zabrzmiało 110 piosenek. Repertuar młodych wykonawców był bardzo bogaty. Znalazły się w nim zarówno piosenki z minionych lat, jak i najnowsze przeboje.
Wśród finalistów Festiwalu, już po raz szósty, znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół im ks. dra Jana Zwierza - Monika Zagaja, Adrian Książek, Dariusz Jałowiec i Krzysztof Jałowiec, przygotowani przez nauczyciela języka rosyjskiego - Anitę Bieniasz.


Zmagania uczestników oceniało Jury pod  przewodnictwem  Krzysztof Marciniak - tenor, solista Teatru Wielkiego w Łodzi.
J urorzy oceniali - poprawność językową, dobór repertuaru, umiejętności wokalne isceniczne oraz ogólny wyraz artystyczny.
Monika Zagaja wykonała dwie piosenki  z repertuaru  popularnej ukraińskiej wokalistki - Ani Lorak – „Powoli” oraz „Ładnie” . Męski tercet -  Adrian Książek, Dariusz Jałowiec i Krzysztof Jałowiec, zaprezentował utwór - „Niebo wybrało nas” (z repertuaru Aleksandra Domogarowa) oraz ludową piosenkę grupy Sadko - „Białośnieżna wiśnia”.

Występ naszych uczniów został ciepło przyjęty przez publiczność.  Ich talent doceniło również Jury, przyznając Monice - wyróżnienie w kategorii solistów , a chłopcom -  II miejsce w kategorii zespołów.
Cieszy fakt, iż uczniowie Zespołu Szkół już po raz czwarty znaleźli się wśród Laureatów Festiwalu - (2012 - Marcin Ogrodnik - 3 miejsce w kategorii solistów, 2014 - Marcin Ogrodnik - 2 miejsce w kategorii solistów, 2015 - Monika Zagaja - 2 miejsce w kategorii solistów).
Zwycięzcy Festiwalu wystąpili w pięknym koncercie finałowym, otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy  -  Certyfikaty uczestnictwa.

Poprawiony: piątek, 09 czerwca 2017 21:16
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 146 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS