Dzis jest 24.05.2019, imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny
advert 1
advert 2
advert 3
Przedsiębiorczość w Praktyce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 12 czerwca 2017 11:08

Finał projektu „Przedsiębiorczość w Praktyce”


6 czerwca w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbył się finał projektu „Przedsiębiorczość w Praktyce”, którego głównym organizatorem był Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku. Realizowany w 26 szkołach województwa podkarpackiego projekt, zakładał kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych oraz integrację wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych przydatnych w prowadzeniu działalności gospodarczej, pracy i życiu codziennym. O jego randze świadczy fakt, że został on objęty honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

tn_DSC_0034
tn_DSC_0040
tn_DSC_0041
tn_DSC_0043
tn_DSC_0163
tn_DSC_0165
1/6 

 


Realizacja projektu przebiegała trzystopniowo. W pierwszym, młodzież uczestniczyła w warsztatach tematycznych prowadzonych przez specjalistów z instytucji partnerskich. Uczniowie, pracując w trzyosobowych zespołach,  raz w miesiącu wykonywali  zadania praktyczne. Ci z nich, których prace zostały ocenione najwyższej, rozwiązywali test (indywidualnie przez każdego uczestnika), składający się z  29 pytań zamkniętych i jednego otwartego. Wynikiem zespołu była suma punktów – członków zespołu szkolnego.  Warto podkreślić, iż w warsztatach i zadaniach konkursowych, które dotyczyły m.in.: pozyskiwania kapitału na rozpoczęcie działalności gospodarczej, możliwości finansowania działalności ze źródeł zewnętrznych, procesu zakładania firmy, rozliczeń z tytułu podatku dochodowego i VAT wzięło udział około 800 uczniów.
21 kwietnia w auli Franciszkańskiego Ośrodka Kultury w Leżajsku odbył się półfinał projektu. Jego uczestnikami zostało 26 zespołów, które zdobyły najwyższą liczbę punktów w I etapie.  Wyłonił on sześć najlepszych zespołów, które 6 czerwca w auli Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego zaprezentowały przed jury biznesplany przedsięwzięcia rozwiązującego istotny problem lokalny oraz udzielały odpowiedzi na zadawane przez członków jury pytania. Na finałową galę złożyły się też wykłady zaproszonych gości z Urzędu Marszałkowskiego i świata biznesu.


Po ocenie prezentacji biznesplanów jury ogłosiło wyniki:

  1. miejsce  -  Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku
  2. miejsce - Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku
  3. miejsce - Zespół Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie
  4. miejsce - Zespół Szkół im. ks. dra J. Zwierza w Ropczycach
  5. miejsce - Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Sokołowie Małopolskim
  6. miejsce - Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy


Naszą szkołę reprezentowały uczennice II klasy Technikum Ekonomicznego: Anna Chlewicka, Marcelina Dąbrowska, Martyna Ochab pod opieką Pani Agaty Wojnarowskiej.
Na koniec wręczono nagrody rzeczowe i dyplomy wszystkim uczestnikom finału oraz opiekunom drużyn.

Poprawiony: poniedziałek, 12 czerwca 2017 18:17
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 316 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS