Dzis jest 22.05.2019, imieniny Emila, Neleny, Romy
advert 1
advert 2
advert 3
Doradztwo zawodowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 16 października 2017 07:33

WYCHODZĄC NAPRZECIW OCZEKIWANIOM MŁODZIEŻY


W Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w dniach 11 i 12.10.2017r. został przeprowadzony cykl spotkań informacyjnych dla uczniów klas maturalnych z Doradcą Zawodowym z PUP w Ropczycach panią Klaudią Kluk.


Doradca zawodowy prowadzący spotkanie przedstawił młodzieży aktualną sytuację na rynku pracy oraz prognozy i tendencje dotyczące zawodów przyszłości. Ponadto rozmawiał z młodzieżą na temat wyboru kierunku dalszego kształcenia oraz możliwości zdobywania kwalifikacji zawodowych w systemie szkolnym oraz pozaszkolnym np. poprzez szkolenia zawodowe. Uczniowie uzyskali również niezbędne informacje na temat usług i instrumentów rynku pracy realizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Ropczycach  tj. pośrednictwa pracy, doradztwa zawodowego i pomocy w aktywnym poszukiwaniu pracy, szkoleń zawodowych, stażu oraz dotacji na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

tn_DSC_0204
tn_DSC_0205
tn_DSC_0207
tn_DSC_0209
tn_DSC_0210
1/5 

Młodzież uczestnicząca w spotkaniu wykazywała duże zainteresowanie omawianą tematyką. Uczniowie zadawali wiele pytań i chętnie włączali się do rozmowy.
Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas spotkania zaowocuje w pierwszych chwilach tuż po ukończeniu szkoły i pomoże poruszać się świadomie na rynku pracy.


Aneta Bochenek
Agnieszka Rymut

Poprawiony: poniedziałek, 16 października 2017 07:45
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 156 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS