Dzis jest 18.04.2019, imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy
advert 1
advert 2
advert 3
„Upoluj swoją książkę” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 05 listopada 2017 12:55
„Upoluj swoją książkę”

 

 


Nasza szkoła została zakwalifikowana do ogólnopolskiego projektu „Upoluj swoją książkę”, dzięki któremu wszyscy uczniowie mogą za darmo przeczytać 12 bestsellerowch e-booków i audiobooków. 2 listopada na korytarzach Szkoły oraz w bibliotece szkolnej pojawiły się plakaty z tytułami książek i kodem QR, który umożliwi korzystanie z darmowego czytania. Po zeskanowaniu kodu QR przy pomocy smartfona każdy uczeń otrzyma na miesiąc darmowy dostęp do książek w formacie e-booka i audiobooka.

Akcja potrwa od 02.11 do 30.11.2017 roku.

 

W ramach akcji zaplanowane też zostały konkursy, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody dla uczniów oraz szkół. Honorowy Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do pilotażowej odsłony akcji zaproszonych zostało 1000 liceów ogólnokształcących oraz najpopularniejsi polscy youtuberzy. Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblink.com, które z ogromnym sukcesem od czterech lat realizują ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo „Czytaj PL”, obejmującą dotychczas swoim zasięgiem kilkanaście największych polskich miast. 
Celem akcji, oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa, jest popularyzacja różnych form książki elektronicznej, a przede wszystkim kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Poprawiony: niedziela, 05 listopada 2017 14:01
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 115 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS