Dzis jest 18.04.2019, imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy
advert 1
advert 2
advert 3
Zagrożenia czyhające na młodzież PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 listopada 2017 20:36

"Bezpieczna i Przyjazna Szkoła"


W ramach programu profilaktyczno - wychowawczego pt. ,,Bezpieczna i Przyjazna Szkoła", opracowanego przez Pedagogów Szkolnych  i Komisję Wychowania Fizycznego, w październiku 31.10.2017r. w Zespole Szkół  im. ks. dra Jana Zwierza na Hali Widowiskowo- Sportowej w Ropczycach odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego dziewczyn i chłopców, podczas których st.asp. pani Anna Malinowska z KPP w Ropczycach przeprowadziła prelekcję na temat „Zagrożenia czyhające na młodzież". Główne tematy, które zostały poruszone na tym spotkaniu to bezpieczne korzystanie z internetu, zagrożenia związane z narkotykami i dopalaczami oraz odpowiedzialność za czyny karalne.
St. Asp. Pani Anna Malinowska w swojej prelekcji podkreśliła znaczenie Internetu we współczesnym świecie, ale też zwróciła uwagę na zagrożenia czyhające na młodzież w sieci, m.in. cyberprzemoc. Internet jest alternatywnym światem, platformą wymiany informacji, zawiązywania znajomości, miejscem zabawy, nauki i pracy. I tak jak świat rzeczywisty, sieć ma swoje dobre i złe strony, ponieważ wszystkie zachowania ludzkie mają także tu swoje odzwierciedlenie. Aby nie paść ofiarą internetowych przestępców, należy zachować ostrożność i pamiętać o bezpiecznych zasadach korzystania z Internetu.


Kolejnym ważnym tematem poruszonym w czasie prelekcji były zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, oraz odpowiedzialność za czyny karalne popełniane przez nieletnich i dorosłych. Jednym z największych zagrożeń we współczesnym świecie, szczególnie dla młodzieży jest dostęp do narkotyków. Dealerzy, namawiając do zakupu narkotyków, wykorzystują słabości czy też naturalną ciekawość, chęć przeżycia nowych doznań. Niektórzy z kolei sięgają po narkotyki z powodu trudności w nauce, presji środowiska, robienia na złość rodzicom, braku możliwości i ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu, problemów w rodzinie, czy chęci zaimponowania rówieśnikom.
Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i skłoniła młodzież do refleksji.
Zorganizowano również wsród społeczności szkolnej konkurs plastyczny o w/w tematyce. Jury konkursowe wskład którego wchodzili pani wicedyrektor Janina Pupa, nauczyciele WF pani Monika Kubik i pan Roman Bochenek wyłonili zwycięzców:


I miejsce zajęli: Linda Sowiźrał z kl.III TBF

Kacper Żyłka z kl. III TL
Gabriela Bochenek z kl. III TL
Natalia Pluta z kl. III TL


Podsumowaniem konkursu było uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w/w uczniom przez Panią wicedyrektor Janinę Pupa.Celem programu profilaktycznego było propagowanie zdrowego stylu życia, przeciwdziałania uzależnieniom młodzieży.
Zespół Promocji Zdrowia i Komisja Wychowania Fizycznego Serdecznie Dziękuje Dyrektorowi Szkoły p. M.Pilch i Radzie Rodziców za dofinansowanie nagród na w/w konkurs.


Zespół Promocji Zdrowia
Komisja Wychowania Fizycznego

Poprawiony: czwartek, 09 listopada 2017 22:20
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 126 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS