Dzis jest 18.04.2019, imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy
advert 1
advert 2
advert 3
XVII Dzień Papieski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 listopada 2017 17:06

XVII Dzień Papieski


„Idźmy naprzód z nadzieją” to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, który obchodziliśmy po raz siedemnasty, aby upamiętnić i podziękować za wybór kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową 16 października 1978 roku. Słowa te zostały zaczerpnięte z listu apostolskiego św. Jana Pawła II „Novo millennio ineunte” wydanego na zakończenie Roku Jubileuszowego 2000 i stanowi swoiste zaproszenie do zgłębiania nauki Papieża – Polaka. Zdaniem kard. Kazimierza Nycza, przewodniczącego Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, papieskie słowa nie straciły nic ze swej aktualności. – W tym liście Jan Paweł II, kreśląc plan życia i działania Kościoła dla zbawienia świata i człowieka, zawarł przepiękne słowa o nadziei, – że w świecie zjednoczonym z Chrystusem Kościół potrafi pełnić misję, a tą nadzieją jest m.in. młodzież. Papież widział tę nadzieję w jedności. Dzisiaj tej nadziei w świecie, w Europie, w Kościele, w Polsce wszystkim nam jeszcze bardziej potrzeba niż wtedy, gdy św. Jan Paweł II wypowiadał te słowa” – podkreśla kardynał.W całym kraju miały miejsce wydarzenia o wymiarze duchowym i kulturalnym. W naszej bibliotece, dzięki wystawie zorganizowanej z okazji XVII Dnia Papieskiego, można było zapoznać się z twórczością Jana Pawła II, Benedykta XVI, Franciszka oraz z literaturą na ich temat. Ciekawostki biograficzne o „wujku Karolu” stały się już tradycyjnym elementem ekspozycji, zorganizowanej po raz szesnasty w naszej bibliotece.
Wystawę można było oglądać do 6 listopada w czytelni biblioteki szkolnej.


Nauczyciele bibliotekarze

Poprawiony: wtorek, 14 listopada 2017 17:14
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 127 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS