Dzis jest 18.06.2019, imieniny Elżbiety, Marka, Pauli
advert 1
advert 2
advert 3
Edukacja teatralna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 listopada 2017 17:58


EDUKACJA TEATRALNA w „MASCE”


Taką lekcję zapamiętają na długo.
26 X i 9 XI 2017r. uczniowie z klas 1aTO, 2 TS, 2b TO i 3 TS i panie: Janina Barcińska, Renata Tobiasz i Małgorzata Bieniasz mieli przyjemność obejrzeć w Teatrze Maska w Rzeszowie spektakl pt. „Romeo i Julia”.
Nie była to tradycyjna wersja tragedii Williama Szekspira, lecz przyjemnie zaskakująca, jak przyznaje młodzież. Wydarzenia rozgrywały się i na scenie, i na widowni, oprócz aktorów (skłaniających do odczytywania zabawnych podtekstów) oglądaliśmy także animacje marionetek, słuchaliśmy różnorodnej muzyki, podziwialiśmy ciekawą choć oszczędną scenografię. Reżyser Bogusław Kierc osnuł swoją realizację na przyznaniu dominujących ról wróżce Królowej Mab i ojcu Laurentemu, którzy kierowali losami bohaterów.  Największe wrażenie, zwłaszcza na męskiej części widowni, wywarła grająca Rozalinę i Królową Mab Franciszka Kierc – Franik, której zmysłowy taniec wspominają do dziś.

tn_01_edu_
tn_02_edu_
tn_03_edu_
tn_04_edu_
tn_05_edu_
tn_06_edu_
tn_07_edu_
tn_08_edu_
tn_09_edu_
tn_10_edu_
tn_11_edu_
tn_12_edu_
tn_13_edu_
01/13 

Interesującym przeżyciem była także „Lekcja pantomimy” prowadzona ciekawie i z wielkim zaangażowaniem przez instruktorkę teatralną Natalię Kozę. Uczniowie mogli przećwiczyć w praktyce wyrażanie emocji bez słów i poznać sekrety  ruchu scenicznego.
Zaraz po zakończeniu zajęć prosili o następną lekcję w teatrze.
 Postaram się :)


 Małgorzata Bieniasz

Poprawiony: czwartek, 23 listopada 2017 10:49
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 170 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS