Dzis jest 26.06.2019, imieniny Jana, Pauliny, Rudolfiny
advert 1
advert 2
advert 3
Perły naszej biblioteki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 24 listopada 2017 14:02

Stare i nowe perły naszej biblioteki


W listopadzie biblioteka szkolna po raz kolejny promuje swoje zbiory. Tym razem ekspozycji książkowej towarzyszy hasło „Stare i nowe perły naszej biblioteki”. Wystawa zawiera niezwykle wartościowe, antykwaryczne woluminy, które cieszą oko bogactwem zdobień i ciekawą obwolutą. Można zobaczyć między innymi niezwykle cenne dzieło profesora doktora habilitowanego Jerzego Fiericha zatytułowane „Przeszłość wsi Powiatu Ropczyckiego” z roku 1936. Całość dopełniają gazetki z mnóstwem ciekawostek na temat historii pisma i książki, sposobu ich kształtowania się na przestrzeni wieków: od hieroglifów aż po e-booki. Inkunabuły i iluminacje – to tylko niektóre tajemnicze dla wielu słowa, których znaczenie można poznać dzięki wystawie.

tn_DSC_0917
tn_DSC_0918
tn_DSC_0923 (1)
1/3 

Wszystkich serdecznie zapraszamy.


 Nauczyciele bibliotekarze

Poprawiony: piątek, 24 listopada 2017 14:08
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 179 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS