Dzis jest 26.06.2019, imieniny Jana, Pauliny, Rudolfiny
advert 1
advert 2
advert 3
Konkurs wiedzy o księżnej Dianie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 19 grudnia 2017 21:40

W dniu 28 listopada 2017 r., w związku z obchodzoną w tym roku 20 rocznicą śmierci księżnej Diany, w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach odbył się konkurs wiedzy o księżnej.
Zadaniem uczestników w pierwszym etapie było rozwiązanie testu, który sprawdzał wiedzę z zakresu życiorysu, powiązań rodzinnych, ciekawostek, działalności charytatywnej księżnej Walii. Pierwszy etap konkursu zgromadził bardzo wielu chętnych, co zaskoczyło organizatorów. Osoby z największą ilością punktów, zostały zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu, który odbył się tydzień później. Tym razem zadaniem uczestników było rozwinąć wypowiedź pisemną, w języku angielskim, na dwa tematy: „Za co podziwiasz księżną Dianę?” oraz „ Wyobraź sobie, że masz możliwość spędzić z księżną jeden dzień. Opisz swoją przygodę.” Uczestnicy nie zawiedli wspaniałymi i ciekawymi pomysłami. Po przeczytaniu prac i burzliwych obradach, organizatorki wybrały trzy najlepsze prace. Laureatami zostali: Wojciech Zięba z klasy 3TMS, który zajął pierwsze miejsce, drugie miejsce otrzymał Paweł Gąsior z klasy 3TOH, a trzecie miejsce przypadło Kamilowi Kurowskiemu z klasy 3TMS.
W konkursie wzięło udział ponad 50 uczniów. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Konkurs miał na celu rozwinięcie i poszerzenie wiedzy kulturowej oraz pozwalał wykazać się pomysłowością i nienaganną wiedzą językową.

tn_art
tn_art2
tn_art3
tn_art4
1/4 

Organizatorami konkursu byli mgr Joanna Froń i mgr Olga Jaracz.
Serdecznie dziękujemy młodzieży za liczny udział w konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu wiedzy „ A Ty co wiesz o….?”.

Poprawiony: wtorek, 19 grudnia 2017 21:45
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 137 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS