Dzis jest 19.03.2024, imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety
czwartek, 04 stycznia 2018 12:15

Budowlańcy Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach
zdobywają kolejne certyfikaty.

Uczniowie 3 klasy Technikum Budowlanego Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach w dniach 13 i 20 grudnia 2017 w ramach zajęć praktycznej nauki zawodu w Centrum Kształcenia Praktycznego odbyli szkolenie z zakresu systemu izolacji wodochronnej SealEco EPDM oraz systemu uszczelnień dachowych ENKOPUR® I ENKRYL®.
Obydwa szkolenia składały się z części teoretycznej, podczas której uczniowie dowiedzieli się na czym polega dany system, gdzie można go zastosować, jak dobrać odpowiednie materiały jak również zobaczyli niektóre obiekty budowlane, gdzie zastosowano powyższe systemy izolacyjne.
Podczas cztero i półgodzinnej części praktycznej uczniowie pod nadzorem fachowców w grupach dwuosobowych wykonywali izolacje i uszczelnienia najbardziej newralgicznych elementów budynku w tym m.in.:

• montaż membrany  na modelu attyki,
  • obróbka narożnika wewnętrznego i zewnętrznego,
  • obróbka kominka wentylacyjnego i wpustu dachowego,
  • wykonanie warstw dachu w układzie odwróconym z wykorzystaniem mat systemów Platon DD lub DE25,
  • uszczelnienie progu drzwi tarasowych.

Warsztaty szkoleniowe cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Poprzez czynny udział nabyli dodatkowe umiejętności, które będą mogli wykorzystać w przyszłej pracy zawodowej.
 Na zakończenie uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w szkoleniach.

Opracowała:
Agnieszka Róg