Dzis jest 18.06.2019, imieniny Elżbiety, Marka, Pauli
advert 1
advert 2
advert 3
IV Edycja Olimpiady ZUS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 20 marca 2018 19:32

Wojewódzki Finał IV Edycji Olimpiady ZUS


Ponad 2600 uczniów zmagało się w roku szkolnym 2017/2018 z testem wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Najlepsi uczniowie 16 marca 2018 r. uczestniczyli w II wojewódzkim etapie ogólnopolskiej olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".
Historia ubezpieczeń społecznych, składki, obowiązki płatnika, zasiłki i świadczenia to niektóre z tematów, jakie w ramach Lekcji z ZUS przerabiali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
Młodzież naszej szkoły ma świadomość, że każdy w przyszłości stanie się klientem ZUS. Dlatego też chętnie podjęła wyzwanie i uczestniczyła w zajęciach lekcji z ZUS. Etap szkolny wygrały uczennice klasy III technikum ekonomicznego Marta Dudek, Jolanta Kowalska i Marta Marciniec.

Z wynikiem 59 punktów zajęły 3 miejsce w rankingu szkół Podkarpacia.

W sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w piątek 16 marca 2018 r. miał miejsce etap wojewódzki IV edycji Olimpiady ZUS. W imieniu Samorządu Województwa zebranych uczniów-finalistów oraz nauczycieli przywitał Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś.
Mocny zespół ekonomistek zmierzyła się z niełatwymi zagadnieniami ubezpieczeń społecznych, prawami ubezpieczonych, obowiązkami płatników. Tematyka dla ekonomistek jest znana ale trudność polegała na rozwiązaniu testów wielokrotnego wyboru. Niestety nie udało się drużynie zakwalifikować się do etapu centralnego. Dodatkową niespodzianką, jaką organizatorzy olimpiady przygotowali dla uczestników zmagań, były warsztaty „fotografia w pigułce”. Ciekawostki warsztatu fotografii zdradził młodzieży Tadeusz Poźniak – znany podkarpacki fotograf.
Uczennice udzieliły wywiadu lokalnej TV, dzieląc się wrażeniami i emocjami po zakończeniu olimpiady.

tn_CAM01731
tn_CAM01733
tn_CAM01737
tn_CAM01740
tn_CAM01746
1/5 

Poprawiony: wtorek, 20 marca 2018 19:41
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 161 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS