Dzis jest 18.06.2019, imieniny Elżbiety, Marka, Pauli
advert 1
advert 2
advert 3
Dzień otwartych drzwi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 marca 2018 08:37

Dzień szeroko otwartych drzwi w Zespole Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach


Każdego roku Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach wspólnie z Firmami Partnerskimi organizuje Dzień Otwarty dla uczniów gimnazjów z terenu powiatu Ropczycko- Sędziszowskiego. W bieżącym roku Szkołę odwiedziło około 500 młodych ludzi stojących przed wyborem odpowiedniej dla siebie drogi życiowej.
W szkole czekała na nich prezentacja kierunków kształcenia oferowanych przez Zespół Szkół jak również stoiska przygotowane przez Partnerów Szkoły. Młodzież zwiedziła pracownie obróbki skrawaniem i technik CNC, mechatroniki, pracownię diagnostyki pojazdów samochodowych oraz pracownię informatyki i grafiki komputerowej.
Podczas Dnia Otwartego na hali widowiskowo- sportowej Partnerskie Firmy i uczelnie zaprezentowały swoją ofertę dla absolwentów Zespołu Szkół w Ropczycach.
Firma Safran wspólnie z Politechniką Rzeszowską prezentowała modele samolotów przygotowane przez Studenckie Koło Naukowe Euroavia oraz ruchome modele przekładni produkowane w zakładzie Safran Transmission Systems Poland w Sędziszowie Małopolskim.

 


Firma Aero Gearbox International Poland z siedzibą w Ropczycach przedstawiała filmy obrazujące nową fabrykę AGI w mieście oraz prezentowała części przekładni do silników lotniczych, które produkowane są w Ropczycach.
Zakłady Magnezytowe „ROPCZYCE” S.A.zachęcały uczniów do wyboru kierunku Technik Ceramik prezentując młodzieży proces produkcji najnowocześniejszych materiałów ogniotrwałych oraz innowacyjnych technologii stosowanych w ropczyckich Zakładach.
Dzień Otwartych Drzwi spotkał się z prawdziwym entuzjazmem młodzieży, która oprócz możliwości poznania oferty edukacyjnej Szkoły miała wyjątkową okazję przyjrzenia się z bliska pracy największych lokalnych zakładów przemysłowych, z którymi silne partnerstwo zawiązał Zespół Szkół w Ropczycach. Dzięki takim działaniom absolwenci Zwierza traktowani są priorytetowo w procesie rekrutacji pracowników dla Partnerskich Firm, a najlepsi uczniowie otrzymują często gwarancję zatrudnienia po ukończeniu cyklu kształcenia.


Karol Zagórski

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2018 08:48
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 142 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS