Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
poniedziałek, 26 marca 2018 09:52

Sukces Uczniów Zespołu Szkół
na Wojewódzkim Konkursie Piosenki Rosyjskiej

23 marca 2018 roku w Rzeszowie odbył się IV Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej.
Organizatorem Konkursu była pani Kinga Maciołek-Rzucidło - nauczyciel języka rosyjskiego
w V LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie. Konkursowym zmaganiom- towarzyszyło hasło - "Zawsze niech będzie słońce!".
Celem Konkursu było zainteresowanie kulturą rosyjską, popularyzacja piosenki rosyjskiej, doskonalenie umiejętności wokalnych i scenicznych, podnoszenie kultury żywego słowa, zachęcenie do prezentacji swoich umiejętności wokalnych, a także  integracja młodzieży województwa podkarpackiego.

tn_20180323_103300_Film1
tn_20180323_103306_Film1
tn_20180323_113146
tn_20180323_131745_Film1
tn_20180323_142629_Film1

W skład Jury weszli:

• Aleksandr Minin - Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Krakowie,
  • Laila Arifulina – tancerz i choreograf, absolwentka Szkoły Baletowej przy Teatrze „ Bolszoj” w Moskwie
  • dr hab. Artur Czapiga – dyrektor Instytutu Filologii Rosyjskiej na Uniwersytecie  Rzeszowskim;
  • dr Maria Kossakowska-Maras – pracownik naukowy w Instytucie Filologii Rosyjskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim;
  • Adrianna Sawa – muzyk, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, nauczyciel w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 oraz w Zespole Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie;
  • Klaudia Długosz – przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Patronat Honorowy objęli: Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Krakowie, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie; zaś Patronat Medialny- Telewizja Polska oddział w Rzeszowie oraz Polskie Radio Rzeszów.
W Konkursie wzięli udział soliści, duety i zespoły ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego.
Naszą szkołę reprezentowali: Monika Traciak (uczennica I klasy Technikum)  oraz Adrian Książek, Dariusz Jałowiec i Krzysztof Jałowiec (uczniowie III klasy Technikum).
Wokalistów do konkursu przygotowała nauczycielka języka rosyjskiego - Anita Bieniasz.
Monika zaśpiewała liryczną piosenkę "Nochenka", z repertuaru Tiny Karol,
a chłopcy-  kozacką piosenkę Denisa Maydanova  - „Batka-ataman”.

Występy naszych uczniów  zostały wysoko ocenione przez Jury. Adrian, Krzysiek i Darek zdobyli I miejsce w kategorii zespołów, zaś Monika - II miejsce w kategorii solistów.
W przerwie na obrady Jury wszyscy mogli podziwiać popisy akrobatyczne uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a laureaci - nagrody rzeczowe.

anbe

Poprawiony: poniedziałek, 26 marca 2018 10:31