Dzis jest 04.06.2020, imieniny Christy, Helgi, Karola
advert 1
advert 2
advert 3
Wycieczka do Zakopanego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 17 maja 2018 17:16W dniach 10-11 maja 2018r. klasa 3TMS z wychowawcą i uczniowie klas 1 TBM i 1 TL wzięli udział w wycieczce integracyjnej do Zakopanego. Celem wyprawy było poznanie obszaru i historii polskich Tatr, obserwacja warunków panujących w górach oraz wycieczka górska będąca okazją do uczenia się postaw wobec środowiska. 
Przygoda z górami rozpoczęła się od spotkania z przewodnikiem i wyruszenia na Polanę Rusinową gdzie młodzież z opiekunami mogła podziwiać imponujące widoki na szczyty Tatr, cieszyć się słońcem i przebywać w towarzystwie rówieśników. Podążając śladami św. Jana Pawła II, weszliśmy na Gęsią Szyję nad Doliną Filipka (1489m) skąd Papież jeździł na nartach. Przyjemnie zmęczeni i napełnieni widokami Tatr zameldowaliśmy się w pensjonacie i po krótkim odpoczynku spędziliśmy miły czas przy ognisku śpiewając i rozmawiając do późna.

Następnego dnia po śniadaniu przeszliśmy ulicą Kościeliską, obejrzeliśmy stary kościół parafialny i posłuchaliśmy o zasłużonych osobach pochowanych na Cmentarzu na Pęksowym Brzysku (groby Bronisława Czecha, Kornela Makuszyńskiego, Mariusza Zaruskiego, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Władysława Orkana). Za mostem na Cichej Wodzie zobaczyliśmy willę Koliba – pierwszy dom wybudowany w stylu zakopiańskim według projektu Stanisława Witkiewicza w którym mieści się Muzeum Stylu Zakopiańskiego. Nasz kolejny cel do Sanktuarium na Krzeptówkach, Wielka Krokiew i Kaplica w Jaszczurówce - wzniesiona z drewna świerkowego bez użycia gwoździ wg projektu Stanisława Witkiewicza. Nasze ostatnie chwile w Zakopanem spędziliśmy na tętniącej życiem promenadzie Zakopanego i jednej z najsłynniejszych ulic w Polsce – Krupówkach.
Szczęśliwi, pozytywnie zmęczeni i z bagażem nowych doświadczeń wróciliśmy do domu.
Składam gorące podziękowania dla młodzieży i opiekunów: p. A. Róg, M. KubikE. Wilczyńskiej-Styś za pomoc w przygotowaniu wycieczki i wspólnie spędzony czas.Katarzyna Nieroda

Poprawiony: czwartek, 17 maja 2018 21:20
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 90 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS