Dzis jest 25.05.2020, imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
advert 1
advert 2
advert 3
VII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 czerwca 2018 12:47

Uczniowie Zespołu Szkół zwycięzcami Ogólnopolskiego Festiwalu


W dniach 6-7 czerwca 2018 r. odbył się w Łodzi VII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej od tradycji do współczesności pod hasłem „Dopóki nam Ziemia kręci się… !” .
Uczestnikami  Festiwalu, który odbył się w sali widowiskowej Politechniki Łódzkiej,  byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego kraju.
Organizatorami  Festiwalu byli - XV Liceum Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza w Łodzi, Zespół Szkół Politechniki Łódzkiej oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego.Patronat honorowy objęli: Ambasador Federacji Rosyjskiej  RP Sergey Andreev, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Rektor Politechniki Łódzkiej
prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak oraz dziekan Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego prof. hab. Joanna Jabłkowska, zaś patronat medialny – TVP 3 Łódź i czasopismo Europa.ru.

Celem Festiwalu jest zainteresowanie uczniów językiem rosyjskim, przybliżenie im piosenki rosyjskiej- tradycyjnej i współczesnej, motywacja nauczycieli do popularyzacji kultury rosyjskiej oraz zachęcenie młodzieży do kształtowania i doskonalenia własnych umiejętności językowych i artystycznych.
Po eliminacjach wstępnych  Jury konkursu zakwalifikowało do udziału w finale  ok.70 uczestników.
 Na scenie zabrzmiało 80 piosenek. Repertuar młodych wykonawców był bardzo bogaty. Znalazły się w nim zarówno piosenki z minionych lat, jak i najnowsze przeboje.

Wśród finalistów Festiwalu, już po raz siódmy, znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół im ks. dra Jana Zwierza - Monika Traciak, Bartłomiej Sabaj, Adrian Książek, Dariusz Jałowiec i Krzysztof Jałowiec, przygotowani przez nauczyciela języka rosyjskiego - Anitę Bieniasz.
Zmagania uczestników oceniało Jury pod  przewodnictwem  pani prof. Ludmiły Szypielewicz z Uniwersytetu Warszawskiego, Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego.
Jurorzy oceniali - poprawność językową, dobór repertuaru, umiejętności wokalne i sceniczne oraz ogólny wyraz artystyczny.
Monika Traciak wykonała dwie piosenki : „Nochenka” (z repertuaru  popularnej ukraińskiej wokalistki –Tiny Karol) –i „Zakochani ludzie” (Nastii Kamenskih), do której akompaniował jej Bartłomiej Sabaj. Męski tercet -  Adrian Książek, Dariusz JałowiecKrzysztof Jałowiec zaprezentował kozacką piosenkę Denisa Maydanova - „Batka-ataman”. Monika została również zaproszona do zaśpiewania piosenki finałowej – „Dopóki nam Ziemia kręci się…”.


Występ naszych uczniów został ciepło przyjęty przez publiczność.  Ich talent doceniło także Jury, przyznając chłopcom -  I miejsce w kategorii zespołów.
Cieszy fakt, iż uczniowie Zespołu Szkół już po raz piąty znaleźli się wśród Laureatów Festiwalu. (2012 - Marcin Ogrodnik- 3 miejsce w kategorii solistów, 2014 - Marcin Ogrodnik- 2 miejsce w kategorii solistów, 2015 - Monika Zagaja- 2 miejsce w kategorii solistów, 2017- Monika Zagaja-wyróżnienie w kategorii solistów, a  Adrian Książek, Dariusz Jałowiec i Krzysztof Jałowiec- II miejsce w kategorii zespołów).
Zwycięzcy Festiwalu wystąpili w pięknym koncercie finałowym, otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy  -  Certyfikaty uczestnictwa.
Dziękujemy  Dyrektorowi Centrum Kultury – pani Teresie Kiepiel za pomoc w przygotowaniu naszych uczniów do Festiwalu.


Poprawiony: poniedziałek, 11 czerwca 2018 13:20
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 114 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS