Dzis jest 24.05.2019, imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny
advert 1
advert 2
advert 3
Krwiodawstwo w ZS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 września 2018 10:08

Krwiodawców w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza wciąż przybywa!13 września do grona honorowych krwiodawców dołączyli kolejni uczniowie. Krew może oddać każda pełnoletnia (18-65 lat) i zdrowa osoba, która nie chorowała w przeszłości na żółtaczkę, a w ciągu ostatnich 6 miesięcy: nie przebyła operacji, nie miała wykonanego tatuażu lub nie przebiła np. uszu. Istotna jest również waga: musi być proporcjonalna do wzrostu i nie może wynosić mniej niż 50 kg. Za każdym razem potencjalny krwiodawca musi zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem. Każdą akcję krwiodawstwa w ZS poprzedza spotkanie z uczniami, którzy chcą wziąć w niej udział pierwszy raz. Wówczas mają okazję poznać szczegółowe wymagania zdrowotne stawiane kandydatom na dawców. Pozwala to uniknąć rozczarowania w przypadku, gdy z jakiegoś powodu krwiodawca nie zostanie zakwalifikowany do donacji.
Ekipa z RCKiK przyjedzie do Ropczyc w listopadzie.


Dorota Mucha

Poprawiony: środa, 19 września 2018 10:14
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 391 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS