Dzis jest 04.07.2020, imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda
advert 1
advert 2
advert 3
Współpraca z Safran Transmission Systems Poland PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 09 października 2018 10:10

Silne partnerstwo - lepsze kadry


Pod takim hasłem w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach we współpracy z Safran Transmission Systems Poland realizowany jest projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, którego głównym celem jest zwiększenie szans na zatrudnienie 66 uczniów Technikum mechanicznego Zespołu Szkół w Ropczycach w zawodzie technik mechanik- operator obrabiarek sterowanych numerycznie.
Zwiększenie szans na zatrudnienie polega na modyfikacji programu kształcenia w zawodzie technik mechanik CNC i dostosowaniu go do potrzeb Partnera którym jest Grupa Safran- jedna z największych firm powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego oraz czołowy przedstawiciel Doliny Lotniczej w naszym regionie. Ponadto w ramach projektu nastąpi doposażenie bazy dydaktycznej Zespołu Szkół i dostosowanie jej do warunków zmodyfikowanego programu kształcenia. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele będą odbywać staże zawodowe w zakładach Grupy Safran.


Jedną z istotnych zmian jest promocja kierunku technik mechanik CNC i skierowanie rekrutacji zarówno do kobiet jak i mężczyzn co przyczyni się do zmiany struktury płci grupy docelowej projektu i zwiększenia parytetu osób płci żeńskiej w ogólnej liczbie jego beneficjentów.
W latach 2019/2020 uczniowie będący beneficjentami projektu odbędą staże i praktyki zawodowe a także skorzystają z kursów specjalistycznych, nabywając umiejętności wymagane przez Grupę Safran.
Dostosowanie bazy dydaktycznej w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach polega na kompleksowym remoncie trzech sal lekcyjnych- wymianie okien i drzwi, zmianie okładzin ściennych i podłóg oraz wykonaniu instalacji klimatyzacji. Nowe pracownie przedmiotowe doposażone zostaną w nowoczesne centra obróbcze CNC i sprzęt pomiarowy oraz niezbędne pomoce dydaktyczne. W ramach projektu utworzona zostanie nowa pracownia projektowania CAD/CAM z nowoczesnymi stanowiskami wyposażonymi w dotykowe monitory, a jedna z pracowni językowych zostanie doposażona w zestaw tabletów do nauki języków obcych. Całkowita wartość projektu to kwota około 2 miliony złotych. Wnioskodawcą projektu jest Powiat Ropczycko-Sędziszowski, który jest organem prowadzącym dla Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach.


Karol Zagórski

Poprawiony: wtorek, 09 października 2018 10:15
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS