Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Za co kocham Polskę PDF Drukuj Email
wtorek, 30 października 2018 11:19

Za nami rozstrzygnięcie konkursu „Za co kocham Polskę” zorganizowanego przez nauczycieli bibliotekarzy i polonistkę - panią Małgorzatę Maroń. Impreza stanowiła formę uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie wykazali się ogromną inwencją twórczą, talentem i pracowitością, tworząc fantastyczne prace. W każdej z czterech kategorii (wiersz, esej, plakat, zdjęcie w lokalnym miejscu pamięci) zainteresowanie było duże, a prace świadczyły o dojrzałości postaw patriotycznych młodych Polaków. Spośród zgłoszonych prac jury w składzie: pani dyr. Janina Pupa, nauczyciele języka polskiego – Małgorzata Maroń i Renata Tobiasz oraz nauczyciele bibliotekarze – Lucyna Sokołowska i Dorota Mucha, postanowiło uhonorować autorów trzynastu dzieł.

W kategorii plakat nagrodzeni zostali:

1. Gabriela Cesarz i Daniel Bielatowicz
  2. Karolina Bereś i Patrycja Bizoń
  3. Ewa Zegar

W kategorii fotografia laureatami zostali:

1. Kornelia Fioł
  2. Katarzyna Dzik
  3. Michał Marchut

Autorzy nagrodzonych wierszy to:

1. Gabriela Siwula
  2. Wiktoria Dęborowska
  3. ex aequo Paulina Kurc
                     Diana Wdowik

W kategorii esej nagrodzeni zostali:

1. Szymon Sokołowski
  2. Kinga Kuman
  3. Monika Baran.

Laureaci odebrali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez dyrektora szkoły pana Mariusza Pilcha oraz nauczycieli bibliotekarzy z rąk pani Starosty Bernadety Frysztak na uroczystym podsumowaniu Powiatowego Konkursu Historycznego, które odbyło się w nowo otwartym Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach 18.10.2018 roku.

Dorota Mucha
Lucyna Sokołowska