Dzis jest 25.05.2020, imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
advert 1
advert 2
advert 3
Za co kocham Polskę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 30 października 2018 11:19

Za nami rozstrzygnięcie konkursu „Za co kocham Polskę” zorganizowanego przez nauczycieli bibliotekarzy i polonistkę - panią Małgorzatę Maroń. Impreza stanowiła formę uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie wykazali się ogromną inwencją twórczą, talentem i pracowitością, tworząc fantastyczne prace. W każdej z czterech kategorii (wiersz, esej, plakat, zdjęcie w lokalnym miejscu pamięci) zainteresowanie było duże, a prace świadczyły o dojrzałości postaw patriotycznych młodych Polaków. Spośród zgłoszonych prac jury w składzie: pani dyr. Janina Pupa, nauczyciele języka polskiego – Małgorzata Maroń i Renata Tobiasz oraz nauczyciele bibliotekarze – Lucyna Sokołowska i Dorota Mucha, postanowiło uhonorować autorów trzynastu dzieł.


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
01/11 


W kategorii plakat nagrodzeni zostali:

 1. Gabriela Cesarz i Daniel Bielatowicz
 2. Karolina Bereś i Patrycja Bizoń
 3. Ewa Zegar

W kategorii fotografia laureatami zostali:

 1. Kornelia Fioł
 2. Katarzyna Dzik
 3. Michał Marchut

Autorzy nagrodzonych wierszy to:

 1. Gabriela Siwula
 2. Wiktoria Dęborowska
 3. ex aequo Paulina Kurc
                   Diana Wdowik


W kategorii esej nagrodzeni zostali:

 1. Szymon Sokołowski
 2. Kinga Kuman
 3. Monika Baran.

Laureaci odebrali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez dyrektora szkoły pana Mariusza Pilcha oraz nauczycieli bibliotekarzy z rąk pani Starosty Bernadety Frysztak na uroczystym podsumowaniu Powiatowego Konkursu Historycznego, które odbyło się w nowo otwartym Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach 18.10.2018 roku.  


Dorota Mucha
Lucyna Sokołowska

Poprawiony: wtorek, 06 listopada 2018 10:27
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 132 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS