Dzis jest 04.06.2020, imieniny Christy, Helgi, Karola
advert 1
advert 2
advert 3
"Bezpieczna i Przyjazna Szkoła" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 18 listopada 2018 11:13

W ramach programu profilaktyczno - wychowawczego pt. "Bezpieczna i Przyjazna Szkoła", opracowanego przez Pedagogów Szkolnych i Komisję Wychowania Fizycznego - 31.10.2018r. w Zespole Szkół im.  ks. dra Jana Zwierza na Hali Widowiskowo- Sportowej  w Ropczycach odbyły się Mistrzostwa Szkoły  o Puchar Dyrektora Szkoły  w Piłce Halowej Klas Starszych, podczas których podkom. p. Anna Malinowska  oraz  sierż.szt. p. Wojciech Tobiasz z KPP w Ropczycach przeprowadzili prelekcję na temat „ Zagrożenia czyhające  na młodzież ". Główne tematy, które zostały poruszone na tym spotkaniu to bezpieczne korzystanie z internetu,  zagrożenia związane z narkotykami i dopalaczami oraz odpowiedzialność za czyny karalne.Podkom. Pani Anna Malinowska  w swojej prelekcji podkreśliła znaczenie   Internetu  we współczesnym świecie, ale też zwróciła uwagę na zagrożenia czyhające na młodzież w sieci,  m.in. cyberprzemoc. Internet jest alternatywnym światem, platformą wymiany informacji, zawiązywania znajomości, miejscem zabawy, nauki i pracy. I tak jak świat rzeczywisty, sieć ma swoje dobre i złe strony, ponieważ wszystkie zachowania ludzkie mają także tu swoje odzwierciedlenie.
Aby nie paść ofiarą internetowych przestępców, należy zachować ostrożność i pamiętać o bezpiecznych zasadach korzystania z Internetu.Kolejnym ważnym tematem poruszonym w czasie prelekcji były zagrożenia związane    z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, oraz odpowiedzialność za czyny karalne popełniane przez nieletnich i dorosłych .
Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i skłoniła młodzież do refleksji. Zorganizowano również wsród społeczności szkolnej konkurs plastyczny o w/w tematyce .

tn_DSC_0383
tn_DSC_0384
tn_DSC_0386
tn_DSC_0388
1/4 

 Jury konkursowe  wskład  którego wchodzili   pani  wicedyrektor Janina Pupa, nauczyciele WF pani Monika Kubik i pan Roman Bochenek wyłonili  zwycięzców :

I miejsce zajęli :  Lucyna Białek z kl. II TBM 

Kinga Szczyrek z kl. II TE

Wiktoria Lic z kl. II PPW

Klaudia Dunaj z kl. I TE

Patrycja Bizoń z kl. II TE 

Karolina Bereś z kl. II TE 


Podsumowaniem konkursu było uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w/w uczniom przez Panią wicedyrektor Janinę Pupa .Celem programu profilaktycznego było propagowanie zdrowego stylu życia , przeciwdziałania uzależnieniom młodzieży.
Zespół Promocji Zdrowia i Komisja Wychowania Fizycznego Serdecznie Dziękuje Dyrektorowi Szkoły p. M.Pilch i Radzie Rodziców za dofinansowanie nagród na  w/w  konkurs.


Zespół Promocji Zdrowia

Komisja Wychowania Fizycznego

Poprawiony: niedziela, 18 listopada 2018 11:32
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 105 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS