Dzis jest 04.06.2020, imieniny Christy, Helgi, Karola
advert 1
advert 2
advert 3
„Kultura bezpieczeństwa” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 21 listopada 2018 20:36

"POZNAJ  SWOJE  PRAWA  W  PRACY"

 


15 listopada 2018r. odbył się VI etap szkolny ogólnopolskiego konkursu pod hasłem "Poznaj swoje prawa w pracy" podczas którego uczniowie Zespołu Szkół im ks. dra Jana Zwierza mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny w pracy.
Konkurs organizowany jest w ramach programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa” przez Państwową Inspekcję Pracy, w którym szkoła uczestniczy od sześciu lat. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 


W bieżącym roku szkolnym w konkursie uczestniczyli przedstawiciele z następujących klas:

  • I THM -  Fryz Łukasz , Łabaj Adrian, Krypel Patryk, Mazur Patryk, Warchoł Dominik, Kosydar Seweryn,;
  • II TBM - Białek Lucyna, Chojnicki Michał, Lisak Kasper, Matysek Tomasz. Mik Monika, Rębisz Hubert;
  • II TE - Bereś Karolina, Boś Marcelina, Głodek Agata, Mazur Justyna, Róg Beata, Róg Kamil, Stefanik Justyna, Szczyrek Kinga, Ziarnik Aleksandra;
  • III TE - Baran Sylwia, Dzik Katarzyna, Góra Justyna, Hylińska Samanta, Jarząb Karina, Książek Patrycja, Magdoń Aleksandra, Mazur Gabriela, Stachnik Gabriela, Walczyk Daria;
  • IV TE - Baran Monika, Dąbrowska Marcelina, Dudek Marta, Dudka Monika, Kowalska Jolanta, Marciniec Marta, Ochab Martyna, Rogala Klaudia, Rojek Gabriela, Wdowik Diana, Zawiślak Magdalena, Ziobro Danuta.


Komisja w składzie: pani mgr Aldona Majewska-Dudek i pani mgr inż. Agnieszka Róg  przygotowały test sprawdzający.
Podczas konkursu uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień dotyczących przepisów prawnej ochrony pracy, w tym przepisów dotyczących bhp, legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej, ze szczególnym uwzględnieniem pracy tymczasowej.
Troje uczestników osiągnęło maksymalną liczbę punktów, stąd też konieczna była „dogrywka”, w której zwyciężyła Rogala Klaudia uczennica klasy IV TE, drugie miejsce zajęła Baran Sylwia z klasy III TE, natomiast trzecie miejsce Róg Kamil uczeń klasy II TE.
W eliminacjach okręgowych w Rzeszowie Zespół Szkół będą reprezentowały: Rogala Klaudia i Baran Sylwia.
Organizatorzy konkursu serdecznie gratulują reprezentantom naszej szkoły.


Opracowały:
Agnieszka Róg
Aldona Majewska-Dudek

Poprawiony: środa, 21 listopada 2018 20:44
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 118 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS