Dzis jest 25.05.2020, imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
advert 1
advert 2
advert 3
Turniej Gwiaździstej Eskadry, PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 21 listopada 2018 20:56

Sukces ropczyckich drużyn na planszówkowym turnieju


W tym roku planszówkowe turnieje Gwiaździstej Eskadry, rozgrywane w Ropczycach od 2010 roku, przekształciły się w imprezę o zasięgu krajowym. W czerwcu, w Szkole Orląt w Dęblinie, miały miejsce finały z udziałem ponad setki uczniów podzielonych na dwie kategorie wiekowe – kadeci i juniorzy. Trójosobowe drużyny rozgrywały pojedynki na planszach gier: 303 – Bitwa o Anglię, 111 – Alarm dla Warszawy oraz 7 – Obrona Lwowa. Aby aspekt dydaktyczny wykorzystać w pełni uczestnicy finałów rozwiązywali także test wiedzy historycznej powiązany z działaniami bojowymi słynnych polskich jednostek lotniczych: 7 Eskadry, w której w czasie wojny 1920 roku walczyli amerykańscy ochotnicy, 111 Eskadry broniącej Warszawy we wrześniu 1939 roku oraz Dywizjonu 303, najskuteczniejszego wśród walczących w bitwie o Anglię.


czytaj całość

Poprawiony: środa, 21 listopada 2018 21:02
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 123 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS