Dzis jest 04.06.2020, imieniny Christy, Helgi, Karola
advert 1
advert 2
advert 3
Konkurs Krasomówczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 30 listopada 2008 20:17
Sukces Sylwi
 

Nasz Zespół Szkół im. Ks. Dr Jana Zwierza już od kilku lat z powodzeniem uczestniczy w różnych wcześniejszych projektach „pomocowych”, pozyskując w ten sposób środki finansowe na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne oraz uzupełnianie wyposażenie dydaktyczne szkoły.

 

W tym roku, w ramach (Projektów Operacyjnych Kapitał Ludzki), zakwalifikowany został do realizacji opracowany u nas projekt pt „Nasza Szkoła Promuje Równość Szans Edukacyjnych". Zawiera on 14 różnych działań mających na celu przede wszystkim, wszechstronny rozwój uczniów, uzupełnienie braków uczniów klas pierwszych, oraz lepsze przygotowanie do matury uczniów klas maturalnych.


Kolejna grupę młodzieży w ramach projektu obejmą zajęcia mające na celu rozwój tzw. kompetencji kluczowych, mających na celu wzmocnienie zdolności absolwenta do przyszłego zatrudnienia i nabycia umiejętności budowania własnej kariery. Będą to zajęcia z przedsiębiorczości, ale także kurs komputerowy ECDL, który pozwoli uzyskać certyfikat międzynarodowy, potwierdzający kwalifikacje w tym zakresie.
 
Inną forma w ramach tego projektu będzie doradztwo zawodowe. Ważne zapewne będą również warsztaty psychologiczne, z zakresu treningu zastępowania agresji, kontroli złości, umiejętności prospołecznych.

Zaplanowano także warsztaty przyrodniczo krajoznawcze, które pozwolą zapoznać zainteresowaną młodzież z pięknem naszej przyrody, rozbudzać zainteresowania geograficzne, i turystyczne. Temu również służyć mają zaplanowane wycieczki piesze
i rowerowe oraz wyjazd do Krakowa, a tam nie tylko zabytki, ale także teatr.

 

 

 


 

 
W ramach realizacji tego projektu przygotowano się do uczestnictwa w XXXVII Wojewódzkich Eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży.
Na tych eliminacjach Sylwia Pazdro, uczennica naszego Liceum Ogólnego, klasy pierwszej (policyjno/ pożarniczej), zajęła VI miejsce, równocześnie otrzymując wyróżnienie i nagrodę za wartość zaprezentowanego tekstu.

Podkreślić trzeba że uzyskana od jury punktacja pozwoliłaby jej znaleźć się w finale konkursu (a przez to walczyć o pierwsze miejsce) gdyby nie to że przekroczyła swój czas wystąpienia, za co naliczone jej zostały punkty ujemne, co sprawiło że znalazła się tuż za finałowa pierwszą piątką.

 

 

 


 

 

 
Nasz drugi reprezentant Marcin Żuczek uczeń klasy I (profil policyjno wojskowy) w tym eliminacjach również walczył z powodzeniem, uzyskując VIII miejsce.


Mając na uwagę, że obydwoje są uczniami klas pierwszych, a w eliminacjach zmierzyli się ze znacznie starszymi, często posiadającymi już duże doświadczenie, trzeba uznać to za ich duży sukces.


Gratulujemy naszym pierwszoklasistom udanych występów.

Poprawiony: niedziela, 30 listopada 2008 20:43
 
FAIL (the browser should render some flash content, not this).

Zdjęcia z galerii