Dzis jest 20.11.2019, imieniny Anatola, Edyty, Rafała
advert 1
advert 2
advert 3
"Żyjmy dłużej, zdrowiej i ciekawiej" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 27 grudnia 2018 10:40

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Dziewcząt


W ramach programu profilaktyczno - wychowawczego pt. "Żyjmy dłużej lepiej i ciekawiej" opracowanego przez Pedagogów Szkolnych i Komisję Wychowania Fizycznego, w grudniu w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza 11.12.2018r. na Hali Widowiskowo - Sportowej w Ropczycach odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Dziewcząt, które połączone zostały z prelekcją przeprowadzoną przez Higienistkę Szkolną panią Halinę Rudny na temat szkodliwości palenia papierosów. Celem prelekcji było uświadomienie młodzieży, że palenie  papierosów jest niebezpiecznym uzależnieniem, niosącym za sobą wiele negatywnych skutków. Sięgając po papierosa, nie zdajemy sobie sprawy, jak szybko możemy wpaść w nałóg. Palenie powoduje bardzo poważne choroby, są to nowotwory płuc i krtani.

tn_IMG-20181211-WA0001
tn_IMG-20181211-WA0003
tn_IMG-20181219-WA0002
tn_IMG-20181219-WA0008
tn_IMG-20181219-WA0011
1/5 


Nikotyna i substancje smoliste zatruwają cały organizm, powodują niedotlenienie serca, miażdżycę naczyń i prowadzą do zawału serca. Pani higienistka podkreśliła, że każdy papieros skraca życie palaczowi o kilka minut. Wynika to z tego, że każdy nałogowy palacz z własnej głupoty i na własne życzenie, skraca swe życie o parę lat. Z drugiej strony, szkodząc sobie, szkodzi także innym. Pani Halina Rudny zwróciła również uwagę na to, że każdy palacz na co dzień nosi znamiona swego nałogu. Poszarzała cera, żółte zęby i palce, nieświeże ubranie, przesiąknięte wonią papierosów. Wygląd ten jest zaprzeczeniem człowieka zdrowego, wysportowanego, eleganckiego, z niechęcią widzianego wśród ludzi, prowadzących zdrowy tryb życia. W szkole w ramach programu profilaktycznego - wychowawczego pt. "Żyjmy dłużej, lepiej i ciekawiej" przeprowadzono podczas lekcji wychowawczych zajęcia z profilaktyki antynikotynowej.


Zorganizowano również wśród społeczności szkolnej konkurs plastyczny o w/w tematyce. Jury konkursowe w skład którego wchodzili pani wicedyrektor Janina Pupa, nauczyciele WF pani Monika Kubik i pan Roman Bochenek wyłonili zwycięzców:


I miejsce zajęły: Magdalena Jodłowska  z  kl.II TBM
                              Monika Stręk  z kl. II TBM
                              Wiktoria Lic  z kl. II PPW
                              Magdalena Wielgus  z kl. I TE


Podsumowaniem konkursu było uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w/w uczniom przez Panią wicedyrektor Janinę Pupa.
Celem programu profilaktycznego było propagowanie zdrowego stylu życia, przeciwdziałania uzależnieniom młodzieży. Zespół Promocji Zdrowia i Komisja Wychowania Fizycznego serdecznie dziękuje Dyrektorowi Szkoły p. M.Pilch i Radzie Rodziców za dofinansowanie nagród na w/w konkurs.
                                      

                                      
                                             Zespół Promocji Zdrowia
                                             Komisja Wychowania Fizycznego

Poprawiony: czwartek, 27 grudnia 2018 10:52
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 112 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS