Dzis jest 01.06.2020, imieniny Gracji, Jakuba, Konrada
advert 1
advert 2
advert 3
"Odpowiedzialność karna nieletnich" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 27 grudnia 2018 10:56

W ramach współpracy 16.10, 05.11 i 06.12.2018r. odbyły się spotkania uczniów klas pierwszych naszej szkoły z funkcjonariuszem KPP w Ropczycach Panią podkom. Anną Malinowską na temat „Odpowiedzialność Karna Nieletnich”.


Pani Anna Malinowska mówiła o zachowaniach ryzykownych popełnianych przez młodych ludzi, konsekwencji łamania prawa, odpowiedzialności karnej, zagrożeń cywilizacyjnych czy negatywnych skutków używek .
W czasie prelekcji poruszane były kwestie dotyczące niewłaściwych zachowań uczniów, mowa była o naruszaniu nietykalności cielesnej, wymuszeniach, kradzieżach, bójkach, rozbojach, napaściach. Prowadząca przybliżyła przepisy, które mówią o cyberprzemocy.
Na potwierdzenie swoich słów, policjantka podawała liczne przykłady niewłaściwych zachowań uczniów. Jako pracownik komendy policji spotyka się z takimi problemami i nie jest jej to obce. W czasie trwania spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, prowadząca w sposób wyczerpujący na nie odpowiadała.


Spotkanie było dla uczniów interesujące o czym świadczyć mogło ich zaangażowanie w dyskusję. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą odpowiedzialności za swoje zachowania. Przekazane informacje zostały przez młodzież ocenione jako niezwykle ważne i wiarygodne.


Aneta Bochenek
Agnieszka Rymut

Poprawiony: czwartek, 27 grudnia 2018 10:59
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 141 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS