Dzis jest 19.03.2024, imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety
KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 lutego 2019 19:01

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

W dniu 25 stycznia 2019r. w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach na Hali Widowiskowo - Sportowej, odbył się już po raz dziewiętnasty koncert kolęd i pastorałek. Koncert miał na celu podtrzymanie polskich tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz rozwijanie umiejętności artystycznych młodzieży.

Ropczycka scena gościła młodych artystów wśród, których byli:

• Magdalena Pająk oraz Aleksandra Góra uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach,
  • Łukasz Lisak, Agata Magdoń, Natalia Stanek oraz kapela w składzie: Grzegorz Jamróg, Artur Halz, Łukasz Szczepanik, Wojciech Orzech, Jarosław Jodłowski z Zespołu Szkół Agro - Technicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach,
  • Anna Mikowska, Gabriela Mikowska, Ewelina Babicz, Krzysztof Jałowiec, Adrian Książek z Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach.

Ponadto gościnnie wystąpili członkowie koła teatralnego "Wachlarz" ze Szkoły Podstawowej w Łączkach Kucharskich, którzy przedstawili jasełka pt: "Pokój i dobro". Oglądając przedstawienie oraz słuchając pięknych polskich kolęd i pastorałek na nowo poczuliśmy atmosferę bożonarodzeniową.

tn_ULA zdj 340
tn_ULA zdj 464
tn_ULA zdj 465

Składamy podziękowania:

• Starostwu Powiatowemu w Ropczycach za przekazanie środków finansowych na organizację koncertu,
  • Dyrekcji Zespołu Szkół za pomoc logistyczną i organizacyjną,
  • opiekunom koła teatralnego "Wachlarz" p. Lidii Nykiel oraz p. Monice Skibie za przygotowanie i przedstawienie jasełek,
  • opiekunom grup śpiewających p. Urszuli Saj i p. Dorocie Plesniak z  LO  w Ropczycach,  p.  Agnieszce Dąbroś oraz p. Agnieszce Konefał z ZSAT za przygotowanie młodzieży,
  • uczestnikom za piękny śpiew i występy,
  • wszystkim zaangażowanym w organizacje i przygotowanie koncertu.

Koncert przygotowali wolontariusze szkolnego koła CARITAS wraz z opiekunami p. Renatą Kopalą oraz p. Agnieszką Róg.

Opracowały:
Karolina Bereś