Dzis jest 28.02.2020, imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany
advert 1
advert 2
advert 3
Warsztaty Przyrodnicze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 17 lutego 2019 10:49

Warsztaty Przyrodnicze w Zespole Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach

 

W dniu 7 lutego  2019  r. w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach odbyły się VII Warsztaty Przyrodnicze dla Szkół Gimnazjalnych i Podstawowych.
Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli uczniowie i opiekunowie z ośmiu szkół gimnazjalnych i podstawowych z powiatu ropczycko–sędziszowskiego - łącznie 39 uczestników.


W Warsztatach uczestniczyli uczniowie z następujących szkół:

•    Szkoła Podstawowa nr 1 w Ropczycach z panią Agatą Subczak
•    Szkoła Podstawowa w Niedźwiadzie Górnej z panią Małgorzatą Świstak
•    Szkoła Podstawowa w Gnojnicy Woli z panią Martą Wolską
•    Szkoła Podstawowa w Niedźwiadzie Dolnej z panem Krzysztofem Kosińskim
•    Publiczna Szkoła Podstawowa w Paszczynie z panią Agnieszką Cieślik
•    Publiczna Szkoła Podstawowa w Nagawczynie z panią Alicją Jasińską
•    Zespół Szkół w Łączkach Kucharskich z panią Anetą Rzeczycką
•    Szkoła Podstawowa w Lubzinie z panią Grażyną Tyrańską


Zebranych powitał Dyrektor Zespołu Szkół, pan Mariusz Pilch oraz organizatorzy - nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół. Pan Dyrektor wręczył również pamiątkowe dyplomy oraz nagrody uczniom: Mateuszowi Jodłowskiemu i Damianowi Brodzie z klasy 2 b TO, Katarzynie Bereś z klasy 1 TE, Karolinie Bereś z klasy 2 TE wyróżnionym w etapie szkolnym Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

tn_DSC04290
tn_DSC04295
tn_DSC04309
tn_DSC04316
tn_DSC04324
tn_DSC04330
tn_DSC04333
tn_DSC04336
tn_DSC04338
tn_DSC04339
tn_DSC04367
tn_DSC04392
tn_DSC04394
tn_DSC04400
tn_SDC12537
tn_SDC12537 (1)
tn_SDC12539
tn_SDC12541
tn_SDC12542
tn_SDC12544
01/20 


Kilka słów do zebranych wygłosiła  pani Dorota Wiater - asystent Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ropczycach - gość honorowy warsztatów przyrodniczych.Podstawowym celem zorganizowanych Warsztatów było zachęcenie uczniów do rozwijania zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi i zawodowymi poprzez angażowanie ich do samodzielnego  przeprowadzania i analizowania doświadczeń laboratoryjnych, prezentowania wyników własnych obserwacji oraz wypowiadania się w języku angielskim na temat smogu.


Program Warsztatów obejmował:

  • część praktyczną, czyli wykonywanie przez uczniów ćwiczeń laboratoryjnych i ćwiczeń językowych według przygotowanych instrukcji,
  • część teoretyczną, w której uczniowie Zespołu Szkół przedstawili prezentację multimedialną pt.: „Smog – zagrożenie XXI wieku”.


Dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych zostało przygotowanych sześć ćwiczeń laboratoryjnych z zakresu biologii, chemii, fizyki i przedmiotów budowlanych oraz ćwiczenia rozwijające różne umiejętności językowe. Każda grupa ćwiczeniowa, otrzymała instrukcje i karty pracy do uzupełnienia oraz została zapoznana z zasadami bezpiecznej pracy w pracowniach i przepisami BHP. Warsztaty językowe poszerzające i utrwalające słownictwo z zakresu zanieczyszczenia powietrza, smogu i zagrożeń dla zdrowia przeprowadzono wykorzystując technologie informacyjno-komunikacyjne i narzędzia internetowe takie jak Kahoot i czytnik kodów QR.Nad prawidłowym przebiegiem ćwiczeń i bezpieczeństwem uczniów czuwali nauczyciele Zespołu Szkół: Renata KopalaAgnieszka Róg, Agata Marciniec i Katarzyna Nieroda.

Opiekunami grup laboratoryjnych byli uczniowie Zespołu Szkół:z klasy 2 TL –  Wiktoria Dęborowska, Mateusz Gawron, Krzysztof Miś, Paweł Pośko, Ewa Przywara, Sebastian Skowroński, Dawid Stalec, Gabriela Wójcik, Wiktoria Ziomek, Aleksandra Żuczek, Jakub Kosydar
z klasy 2 TE – Kamil Róg
z klasy 2 TBM – Dawid Mastej
z klasy 4 TMS – Kamil Kurowski, Jan Ochał


Po  wykonaniu wszystkich ćwiczeń uczniowie zostali zaproszeni na mały poczęstunek przygotowany przez uczennice z klasy 1 i 4 TE pod opieką pani Agaty Marciniec, szwedzki stół obsługiwały – Natalia Bieniek i Ewelina Chełpa - uczennice klasy 3 THT.
W drugiej części zorganizowanych Warsztatów zebrani obejrzeli prezentację

pt.: „Smog – zagrożenie XXI wieku” oraz wysłuchali informacji na temat oferty edukacyjnej Zespołu Szkół przygotowanej na rok szkolny 2019/2020.
Zorganizowane po raz siódmy w Zespole Szkół Warsztaty Przyrodnicze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Czynny udział młodzieży gimnazjalnej i szkół podstawowych w ćwiczeniach pod opieką nauczycieli i uczniów był dla wielu interesującym przeżyciem oraz ciekawym sposobem zdobywania wiedzy.
Za pomoc w organizacji Warsztatów serdecznie dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół: p. Mariuszowi Pilchowi i p. Janinie Pupa.


Organizatorzy:
mgr Renata Kopala
mgr inż. Agnieszka Róg
mgr Katarzyna Nieroda
mgr Agata Marciniec

Poprawiony: niedziela, 17 lutego 2019 11:11
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 132 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS