Dzis jest 25.05.2020, imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
advert 1
advert 2
advert 3
III Festiwal Języka Rosyjskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 marca 2019 09:24

III Festiwal Języka Rosyjskiego


27 lutego 21019 r. uczniowie Zespołu Szkół pod opieką pani Anity Bieniasz wzięli udział w III Festiwalu Języka Rosyjskiego, zorganizowanym przez Instytut Filologii Rosyjskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży.

W tegorocznej edycji udział wzięło prawie 140 uczniów różnych typów szkół i studentów oraz wielu sympatyków języka i kultury rosyjskiej.

tn_20190227_090009_Film1
tn_20190227_093602_Film1
tn_20190227_124621_Film1
1/3 


Festiwal zaszczycili swoją obecnością : JM Rektor UR, prof. dr hab. Sylwester Czopek, Dziekan wydziału Filologicznego dr hab., prof. UR Zenon Ożóg, Wicekonsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Krakowie Sergei Manko, Kierownik Departamentu Języka Rosyjskiego w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie Aleksandr Dodonov, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód Leszek Solarek, Prezes Podkarpackiego Oddziału Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód Gabriel Zajdel, Prezes Stowarzyszenia Rodaków Rosji w Polsce "GALICYA"  Galina Trawkina, Pełnomocnik Wojewody Podkarpackiego do spraw Mniejszości Narodowych i Etnicznych Małgorzata Majka-Onyszkiewicz i inni.
W programie Festiwalu znalazły się: wykład inauguracyjny, testy leksykalno-gramatyczne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, średnich i studentów filologii rosyjskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego, test wiedzy o Rosji współczesnej, Konkurs Piosenki Rosyjskiej oraz degustacja dań kuchni rosyjskiej.
Na Festiwalu naszą szkołę reprezentowali: Monika Traciak (II TL), Beata Róg (II TE), Justyna Stefanik (II TE), Katarzyna Dzik (III TE), Sebastian Kmiecik (II TE), Sławomir Misiorek (II TE) i Wojciech Chmura (III TO).

Poprawiony: środa, 06 marca 2019 09:32
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 127 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS