Dzis jest 23.10.2019, imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna
advert 1
advert 2
advert 3
Edukacja prozdrowotna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 24 marca 2019 16:16

„Wybierz  Życie - Pierwszy Krok”


Edukacja prozdrowotna jest niezwykle istotnym elementem funkcjonowania  Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
Podstawę działań profilaktycznych stanowi przygotowany Szkolny Program Wychowawczo - Profilaktyczny, który opiera się na założeniu , że przynoszącą rezultaty formą edukacji prozdrowotnej są praktyczne działania, dotyczące promowania zdrowego stylu życia.

Program profilaktyczny ,,Wybierz Życie - Pierwszy Krok" doskonale wpisuje się w te założenia, dlatego nasza szkoła wzięła udział w tym programie. Jego głównym zadaniem jest zachęcanie młodych ludzi do brania odpowiedzialności za swoje zdrowie i osób z najbliższego otoczenia.
Program edukacyjny „Wybierz Życie - Pierwszy Krok" obejmujący tematykę profilaktyki raka szyjki macicy oparty jest na następującym założeniu - stworzenie świadomości zagrożenia rakiem szyjki macicy i innych chorób wywołanych zakażeniem wirusem HPV u młodych ludzi.


profilaktyka
profilaktyka_2
profilaktyla_1
1/3 


Adresatami programu są uczniowie klas pierwszych. Zgodnie z założeniami zostały przeprowadzone dnia 19.03.2019r. zajęcia edukacyjne wśród dziewcząt i chłopców klas pierwszych naszej szkoły. Za realizację programu odpowiedzialne były panie Aneta Bochenek, Agnieszka Rymut - pedagodzy szkolni, pani Halina Rudny - higienistka szkolna oraz nauczycielka biologii pani Renata Kopala.
W trakcie zajęć na wstępie uczniowie klasy II TBM Magdalena Jodłowska, Monika Stręk, Hubert Rębisz, Filip Dudzic i Filip Ruman zapoznali uczestniczącą młodzież z głównymi założeniami programu. W dalszej kolejności uczniowie oglądnęli filmy a następnie wysłuchali prelekcji, którą przeprowadziła higienistka szkolna pani Halina Rudny. Podsumowaniem zajęć było przeprowadzenie quizu, którego celem było sprawdzenie wiadomości nabytych na zajęciach.
Pod koniec zajęć uczniowie dostali zakładki i składanki dla rodziców dotyczące raka szyjki macicy.
Młodzież aktywnie brała udział w zorganizowanych zajęciach. Mamy nadzieję, że takie zajęcia przyczynią się do zgłębienia wiedzy na temat wirusa HPV i raka szyjki macicy.


Aneta Bochenek
Agnieszka Rymut

Poprawiony: niedziela, 24 marca 2019 18:24
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 143 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS