Dzis jest 04.07.2020, imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda
advert 1
advert 2
advert 3
Festiwal Piosenki Rosyjskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 13:01

V Wojewódzki Festiwal Piosenki Rosyjskiej


23 marca 2018 roku w Rzeszowie odbył się IV Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej.
Organizatorem Konkursu była pani Kinga Maciołek-Rzucidło - nauczyciel języka rosyjskiego w V LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie. Konkursowym zmaganiom- towarzyszyło hasło - "Zawsze niech będzie słońce!".
Celem Konkursu było zainteresowanie kulturą rosyjską, popularyzacja piosenki rosyjskiej, doskonalenie umiejętności wokalnych i scenicznych, podnoszenie kultury żywego słowa, zachęcenie do prezentacji swoich umiejętności wokalnych, a także  integracja młodzieży województwa podkarpackiego.
Patronat Honorowy objęli: Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Krakowie, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie; zaś Patronat Medialny- Telewizja Polska oddział w Rzeszowie oraz Polskie Radio Rzeszów.
W Konkursie wzięli udział soliści, duety i zespoły ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego.W tym roku naszą szkołę reprezentowała Monika Traciak (uczennica II klasy Technikum), która zaśpiewała piękną rosyjską piosenkę „Białe anioły”.  Wokalistkę do konkursu przygotowała nauczycielka języka rosyjskiego - Anita Bieniasz.
W przerwie na obrady Jury wszyscy mogli podziwiać popisy akrobatyczne uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a laureaci- nagrody rzeczowe.


                                            anbe

Poprawiony: poniedziałek, 08 kwietnia 2019 13:09
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 90 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS