Dzis jest 25.01.2021, imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany
advert 1
advert 2
advert 3
„Non omnis moriar…” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 16 kwietnia 2019 18:15

„Non omnis moriar…”


W dniu 27 września uczniowie stypendyści – Jolanta Kowalska, uczennica klasy 4 Technikum Ekonomicznego i Kamil Kurowski uczeń klasy 4 Technikum Mechatronicznego wraz dyrektorem szkoły – Mariuszem Pilchem i opiekunem – Katarzyną Nieroda, złożyli wizytę u Pana Profesora  Kazimierza Szczepanka - paleobotanika, badacza flor kopalnych czwartorzędu. Spotkanie z profesorem miało szczególny charakter. Uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek w pracowni profesora w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tam mogliśmy nie tylko porozmawiać z profesorem Szczepankiem na temat ś.p. córki Doroty Szczepanek - fundatorki stypendium dla uzdolnionej i/lub posiadającej pasje i pomysł na życie młodzieży. Dowiedzieliśmy się o życiu i działalności naukowej samego profesora, mogliśmy również porozmawiać o potrzebach młodzieży, planach, ambicjach i trudnościach, na jakie napotyka na swojej drodze. Wspaniałym zakończeniem tego jakże pouczającego spotkania było zwiedzanie Ogrodu Botanicznego w Krakowie. Ogród, założony w 1783r., liczący już ponad 226 lat, jest najstarszym ogrodem botanicznym w Polsce i wpisany został do rejestru zabytków jako cenny obiekt przyrody, pomnik historii nauki, sztuki ogrodniczej i kultury.


tn_IMG_5706
tn_IMG_5723
tn_IMG_5770
tn_IMG_5775
tn_IMG_5795
tn_IMG_5807
tn_IMG_5832
tn_IMG_5888
tn_IMG_5897
tn_IMG_8838
tn_IMG_8843
01/11 


Kolejne niezapomniane spotkanie z profesorem miało miejsce 6 kwietnia 2019r. w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach podczas V Forum Kobiet Podkarpacia im. dr Grażyny Gęsickiej – „Kobiety w 100-lecie Niepodległości” zorganizowanym przez Panią Profesor Józefinę Hrynkiewicz i Panią Starostę Bernadetę Frysztak. W wydarzeniu tym wzięli udział zacni goście z województwa podkarpackiego i nie tylko. Podczas spotkania wyróżniono między innymi ś.p. Dorotę Szczepanek, fundatorkę stypendium dla młodzieży Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza i Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Ropczycach. Profesor Szczepanek, jako ojciec zmarłej, odebrał wyróżnienie i statuetkę „Kobiety w 100-lecie Niepodległości”. Delegacja z Zespołu Szkół i Liceum Ogólnokształcącego towarzyszyła profesorowi w drodze na cmentarz, gdzie na grobie córki Doroty zapaliliśmy symboliczny znicz i złożyliśmy kwiaty.


Korzystając z okazji, składamy serdeczne podziękowania dla profesora Szczepanka, jego żony i ś.p. córki Doroty za hojność i okazane serce. Dziękujemy!


Opracowała
Katarzyna Nieroda

Poprawiony: wtorek, 16 kwietnia 2019 18:35
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 80 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS