Dzis jest 04.07.2020, imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda
advert 1
advert 2
advert 3
Poznaj Swoje prawa w pracy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 17 kwietnia 2019 08:19

Finalistka ogólnopolskiego etapu konkursu
„Poznaj swoje prawa w pracy”

 

9 kwietnia 2019 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się finał konkursu „Poznaj Swoje prawa w pracy”.48 uczestników wraz z opiekunami przyjechało z całej Polski do Centrum Nauki Kopernik. Finaliści zostali wyłonieni spośród ponad 10 tysięcy uczniów z 415 szkół. Sylwia Baran, uczennica klasy III technikum ekonomicznego Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach pokonała nie tylko konkurencję w szkole ale i w okręgowym etapie, w całym województwie podkarpackim. W trudnych przygotowaniach pomagała i dopingowała Sylwię do pracy Aldona Majewska Dudek – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.

tn_1
tn_z3
tn_z4
tn_z5
tn_z6
tn_z8
tn_z9
1/7 


W Centrum Nauki gości powitał Jerzy Wlazło, dyrektor Departamentu Prewencji i Promocji GIP. Przypomniał, że ogólnopolski konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy” jest organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy od 2013 roku w szkołach ponadgimnazjalnych uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”.
Uczestnicy finału musieli rozwiązać test wielokrotnego wyboru, zawierający pytania z zakresu prawa pracy, legalności zatrudnienia oraz sprawdzający wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa i higieny pracy.Po zakończonej części testowej uczniowie i ich opiekunowie obejrzeli w planetarium niezwykle inspirujący program popularno-naukowy poświęcony konstelacjom gwiezdnym i badaniom wszechświata. Wprawdzie, nie udało się Sylwii zająć medalowej pozycji ale wiedza jaką zdobyła zaprocentuje w kiedyś pracy zawodowej, a może w przyszłym roku laury będą właśnie dla niej.     
GRATULACJE.


Aldona Majewska Dudek

Poprawiony: środa, 17 kwietnia 2019 08:37
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 101 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS