Dzis jest 04.07.2020, imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda
advert 1
advert 2
advert 3
VIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 10 czerwca 2019 10:45

Po raz drugi wyśpiewali I miejsce na ogólnopolskim festiwalu


W dniach 4-5 czerwca 2019 r. odbył się w Łodzi VIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej.
Festiwal ten ma już swoją tradycję i cieszy się wśród młodzieży ogromną popularnością.
Celem Festiwalu jest zainteresowanie uczniów językiem rosyjskim, przybliżenie im piosenki rosyjskiej- tradycyjnej i współczesnej, motywacja nauczycieli do popularyzacji kultury rosyjskiej oraz zachęcenie młodzieży do kształtowania i doskonalenia własnych umiejętności językowych i artystycznych.
Organizatorami Festiwalu są - XV Liceum Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza w Łodzi, Zespół Szkół Politechniki Łódzkiej oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego.
Uczestnikami Festiwalu, który odbył się w sali widowiskowej Politechniki Łódzkiej, byli uczniowie szkół gimnazjalnych, podstawowych i średnich z całego kraju.

 

tn_IMG_1130
tn_IMG_1140
tn_IMG_1190
tn_IMG_1191
tn_IMG_1210
tn_IMG_1218
tn_IMG_1219
tn_IMG_1232
tn_IMG_1234
tn_IMG_1240
tn_IMG_1252
tn_IMG_1255
tn_IMG_1276
tn_IMG_1288
01/14 

 

Po eliminacjach wstępnych Jury konkursu zakwalifikowało do udziału w finale 60 uczestników.
Na scenie zabrzmiało ponad 70 piosenek. Repertuar młodych wykonawców był bardzo bogaty. Znalazły się w nim zarówno piosenki z minionych lat, jak i najnowsze przeboje.
Wśród finalistów Festiwalu, już po raz ósmy, znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół im ks. dra Jana Zwierza - Monika Traciak i Adrian Książek, przygotowani przez nauczyciela języka rosyjskiego - Anitę Bieniasz.
Zmagania uczestników oceniało Jury pod przewodnictwem profesor Ludmiły Szypielewicz
z Uniwersytetu Warszawskiego, Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego.
Monika Traciak reprezentowała naszą szkołę w dwóch kategoriach. Jako solistka wykonała dwie piosenki : „Tam nie ma mnie”- z repertuaru uzbeckiej piosenkarki world music Sewary oraz „Białe anioły” Alisy Kożykiny. W duecie Monika wystąpiła z Adrianem Książkiem w piosence „Co narobiliśmy?!” z repertuaru Michaiła Bublika i Jeleny Vaengi.
Duet naszych uczniów został wysoko oceniony przez jury, o czym świadczy przyznane im zaszczytne I miejsce w kategorii „duety i zespoły”.
Cieszy fakt, iż uczniowie Zespołu Szkół już po raz szósty znaleźli się wśród Laureatów Festiwalu (2012 - Marcin Ogrodnik- 3 miejsce w kategorii solistów, 2014 - Marcin Ogrodnik- 2 miejsce w kategorii solistów, 2015 - Monika Zagaja - 2 miejsce w kategorii solistów, 2017- Monika Zagaja-wyróżnienie w kategorii solistów, a Adrian Książek, Dariusz Jałowiec i Krzysztof Jałowiec- II miejsce w kategorii zespołów , 2018- Adrian Książek, Dariusz Jałowiec i Krzysztof Jałowiec- I miejsce w kategorii zespołów) i że w tym roku udało im się powtórzyć ubiegłoroczny sukces. .
Zwycięzcy Festiwalu wystąpili w pięknym koncercie galowym, otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy - Certyfikaty uczestnictwa.
Dziękujemy Dyrektorowi Centrum Kultury w Ropczycach – pani Sylwii Ruszel za umożliwienie przeprowadzenia prób oraz panu Mikołajowi Harchutowi za nagranie płyty do pierwszego etapu Festiwalu.

Poprawiony: poniedziałek, 10 czerwca 2019 11:02
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 135 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS