Dzis jest 29.02.2020, imieniny
advert 1
advert 2
advert 3
Działania profilaktyczne w Zespole Szkół PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 01 sierpnia 2019 22:01

Działania profilaktyczne w Zespole Szkół


Używanie alkoholu oraz narkotyków stanowi jeden z głównych problemów społeczeństwa XXI wieku. Dlatego szkoła co roku podejmuje liczne działania profilaktyczne mające na celu edukowanie i przestrzeganie młodych ludzi przed negatywnymi skutkami spożywania substancji psychoaktywnych, prezentując zdrowy styl życia. W dniu 15 maja 2019r. odbyło się spotkanie wybranej młodzieży z przedstawicielami grupy AA. W trakcie spotkania prowadzący, głosząc swoje świadectwo życia, próbowali przekonać młodych ludzi, że alkohol, który tak często kojarzy się z radością i zabawą staje się źródłem osobistych dramatów i rodzinnych tragedii. Aby uświadomić młodzieży jakie dramaty niesie za sobą zażywanie narkotyków, w dniu 28.V. 2019 r. odbyło się spotkanie z anonimowymi narkomanami, którzy głosili świadectwo swojego życia opowiadając o początkach swojej przygody z narkotykami. Chłopcy, chcąc uporać się z swoim uzależnieniem, znaleźli sobie Wspólnotę Cenacolo, która pomaga im na co dzień z uzależnieniem. Wspólnota przygarnia pod dachy swoich domów młodych ludzi, niezadowolonych, zbuntowanych, pragnących odnaleźć własną tożsamość, radość, sens życia. Jak podkreślali zaproszeni goście jednym z najtrudniejszych momentów w procesie uzdrawiania osoby uzależnionej jest decyzja o zrobieniu czegoś ze swoim życiem i rozpoczęciu wszystkiego od nowa. Kontakt z narkotykami zaczyna się niewinnie od palenia trawki w towarzystwie lub żeby uciec od przeraźliwej samotności, zamknięcia się w sobie, nieumiejętności porozumiewania się z innymi. Ulga, którą na początku się odczuwa to prosta droga do uzależnienia. Chłopcy odpowiadali na pytania stawiane przez młodzież, dotyczące między innymi szkodliwości zażywania narkotyków. W spotkaniu brały udział następujące klasy 1 PPW, 2 PPW,1 TS, 3 THS, 3TL, 2THS, 2 TL, 1 TE, 1 TOa,1TBH,2 TOa,3TBH.


W związku z podjętymi działaniami w szkole wśród młodzieży został ogłoszo-ny konkurs na wiersz i plakat o w/w tematyce.

Zwycięzcą w kategorii wiersz okazała się K Bereś kl II TE, natomiast w kategorii plakat:

K.Bereś i P. Bizoń - I miejsce kl 2 TE
W Kaczanowska- II miejsce kl, 1 TBH
G Tokarska - III miejsce THS


Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ropczycach za co składamy serdeczne podziękowania.


Agnieszka Rymut
Aneta Bochenek
Urszula Pająk

Poprawiony: czwartek, 01 sierpnia 2019 22:11
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 149 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS