Dzis jest 04.07.2020, imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda
advert 1
advert 2
advert 3
Zespół Pieśni i Tańca HALICZ w Grecji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 15 października 2019 08:11

Zespół Pieśni i Tańca HALICZ w Grecji


W dniach 22-29 września Zespół Pieśni i Tańca „Halicz” działający przy Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „HANIOTI SEPTEMBER” w Grecji. Festiwal odbywał się w malowniczym, nadmorskim miasteczku Hanioti na półwyspie Chalcydyckim. Oprócz ZPiT „Halicz” w imprezie wzięło udział ponad 20 innych zespołów z całej Europy. Była to świetna okazja na poznanie kultury innych narodów, wymianę doświadczeń i kontaktów oraz nawiązanie nowych międzynarodowych przyjaźni. Program wyjazdu był bardzo intensywny: koncerty, parady, warsztaty, zabawy integracyjne. Każda grupa prezentowała swój program artystyczny. ZPiT „Halicz” prezentował tańce i przyśpiewki różnych regionów Polski i za każdym razem spotykał się z ciepłym przyjęciem i był bardzo gorąco oklaskiwany przez festiwalową publiczność. Mimo napiętego planu znalazł się także czas na odpoczynek i zwiedzanie ciekawych historycznych miejsc. Tancerze i muzycy zwiedzali malownicze zakątki półwyspu Chalcydyckiego oraz odpoczywali na pięknej piaszczystej plaży nad morzem Egejskim. Z dalekiej Grecji przywieźliśmy mnóstwo pięknych wspomnień, dyplomy, pamiątki i energię do dalszej pracy. Podróż stworzyła niesamowitą okazję aby członkowie Zespołu promowali tradycje regionu i kraju. Jednocześnie była to nagroda dla młodych ludzi za całoroczny, niekiedy wieloletni trud i czas poświęcony na próby i koncerty.

1
2
3
4
1/4 
Poprawiony: wtorek, 15 października 2019 08:46
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS