Dzis jest 04.07.2020, imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda
advert 1
advert 2
advert 3
Wycieczka do obozu koncentracyjnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 20 października 2019 18:06

Wycieczka do obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau.


W dniu 09 października, z okazji 80-tej rocznicy wybuchu Drugiej Wojny Światowej. uczniowie Zespołu Szkół, wzięli udział w wycieczce do obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau. To miejsce jednej z największych tragedii w historii ludzkości, które powinien odwiedzić każdy człowiek.
Uczniowie zasłuchani w słowa przewodników zwiedzali kolejne budynki jednocześnie dowiadując się jak wyglądało życie w obozie. Historia mieszkańców obozu, widok przedmiotów, które należały do ofiar, zdjęcia z czasów zagłady, pomieszczenia gdzie ofiarom przyszło przebywać, komory gazowe, wzbudziły ogromne emocje wśród zwiedzających. Na twarzach uczniów dało zauważyć się poruszenie tragedią, która tam się odbyła. Zwiedziliśmy podziemia gdzie poznaliśmy historię męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbe, ścianę straceń, gdzie uczciliśmy pamięć ofiar minutą ciszy.
W jednej z sal mieliśmy okazję obejrzeć olbrzymią księgę z nazwiskami ofiar – więźniów obozu, które zostały zidentyfikowane. Wśród nazwisk udało nam się znaleźć osobę, przy którym widniała nazwa miejscowości – Ropczyce. Drugim etapem zwiedzania Auschwitz był przejazd do Brzezinki – obozu w całości zbudowanego przez więźniów Oświęcimia.

Wycieczka do Muzeum Auschwitz – Birkenau uświadomiła uczniom wymiar ludzkiego okrucieństwa, a z drugiej strony ukazała ludzi umierających bez prawa do godności.
Była to ważna lekcja w naszym życiu. Z całą pewnością uczniowie jak i opiekunowie wycieczki zapamiętają ją na długo.

tn_oswicim 2
tn_oswicim 3
tn_oswicim 4
tn_oswicim 5
tn_oswiecim 1
1/5 


Joanna Froń
Maria Grzesiak
Katarzyna Nieroda

Poprawiony: niedziela, 20 października 2019 18:22
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 122 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS