Dzis jest 23.04.2024, imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha
Jubileusz Biblioteki Publicznej w Ropczycach PDF Drukuj Email
wtorek, 12 listopada 2019 19:29

Jubileusz 70 – lecia Ropczyckiej Biblioteki Publicznej

W 2019 roku Biblioteka publiczna w Ropczycach obchodzi 70 - lecie swojej działalności.

W świętowanie tej godnej rocznicy włączyli się również uczniowie Zespołu szkół, którzy przez lata uczestniczyli w różnych przedsięwzięciach organizowanych przez MiPBP w Ropczycach.
Z okazji Jubileuszu został ogłoszony konkurs plastyczny na plakat pt. „Z książką w świat” w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół pod opieką nauczycieli p. Janiny Słodyczka oraz p. Renaty Tobiasz. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła uczennica kl. I TBF Amelia Bąk (uczennica p. Janiny Słodyczki). Główne uroczystości jubileuszowe MiPBP odbyły się 24 października, w którym uczestniczyła Amelia Bąk i Janina Słodyczka. W trakcie tej uroczystości wręczono nagrody dla zwycięzców konkursu organizowanych przez tę placówkę oraz wiele odznaczeń i podziękowań (m. in. dla emerytowanego nauczyciela Zespołu Szkół p. Józefa Słodyczki) za długoletnią współpracę.
Na zakończenie zebrani mogli wysłuchać koncertu smyczkowego oraz obejrzeć wystawę „70 lat ropczyckiej biblioteki

tn_IMG_6802
tn_IMG_6803