Dzis jest 04.07.2020, imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda
advert 1
advert 2
advert 3
Ciekawe lekcje historii w PCEK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 listopada 2019 20:02

W dniu 13 listopada młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w innej niż zwykle lekcji historii. W Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej odbyło sie spotkanie ze świadkami historii połączone ze wystawy upamiętniającej żołnierzy AK z naszego terenu. Wystawa została przygotowana w rachamch obchodów 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przez cały październik młodzież wielu klas miała okazję obejrzec wystawę, wysłuchać ciekawych komentarzy i historii opowiedzianych przez autora Szymona Pacynę. Niekednokrotnie udało się uczniom odnaleźć na fotografiach znajome twarze sąsiadów, a nawet pradziadka walczacego w szeregach AK. Dopełnieniem tych wrazeń było spotkanie zorganizowane 13 listopada, z panem Andrzejem Żyliczem oraz Marianem Baranem, którzy opowiedzieli swoje przeżycia z czasów wojennych.
Była to inna forma zajęć, gdzie młodzież mogła przebywać z osobami, które w pewien sposób również tworzyły historię naszego kraju i walczyły za jego wolność. Takie "dotknięcie historii" lepiej przemawia do młodzieży niż suche fakty w podręczniku.


1
2
1
2
1/2 


Agnieszka Kasprzyk

Poprawiony: poniedziałek, 18 listopada 2019 20:07
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS