Dzis jest 16.04.2024, imieniny Bernarda, Biruty, Erwina
"POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY" PDF Drukuj Email
piątek, 22 listopada 2019 12:08
"POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY"

21 listopada 2019r. odbył się VII etap szkolny ogólnopolskiego konkursu pod hasłem "Poznaj swoje prawa w pracy" podczas którego uczniowie Zespołu Szkół im ks. dra Jana Zwierza mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny w pracy.
Konkurs organizowany jest w ramach programu edukacyjnego Kultura bezpieczeństwa” przez Państwową Inspekcję Pracy, w którym szkoła uczestniczy od siedmiu lat. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

tn_img_20191121_111721
tn_img_20191121_112825
tn_img_20191121_112831

W bieżącym roku szkolnym w konkursie uczestniczyli przedstawiciele z następujących klas:

• I EK - Ozga Izabela, Ziajor Izabela, Kisiel Martyna, Marcinek Agata, Podjasek Jakub, Cesarz Aleksandra;
  • II TBH – Szymańska Wioletta, Daniel Jakub, Sędłak Kamil, Siwiec Damian, Mędygrał Witold, Marek Mirosław, Gąsior Damian;
  • II TE – Bereś Katarzyna;
  • III TE - Mazur Justyna, Róg Beata, Róg Kamil, Sabina Sękowska, Ziarnik Aleksandra, Głodek Agata, Ochab Dominika, Stefanik Justyna, Bereś Karolina, Stefanik Anna, Bizoń Patrycja;
  • IV TE – Baran Sylwia, Magdoń Aleksandra, Książek Patrycja, Góra Justyna, Jarząb Karina, Dzik Katarzyna, Walczyk Daria.

Komisja w składzie: pani mgr Aldona Majewska-Dudek i pani mgr inż. Agnieszka Róg przygotowały test sprawdzający.
Podczas konkursu uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień dotyczących przepisów prawnej ochrony pracy, w tym przepisów dotyczących bhp, legalności zatrudnienia, uprawnień rodzicielskich, urlopów wypoczynkowych, zatrudnienia pracowników młodocianych i osób niepełnosprawnych, pracy tymczasowej, kar i wykroczeń.
Maksymalną liczbę punktów otrzymała uczennica klasy I EK Ozga Izabela. Natomiast czworo uczestników osiągnęło taką samą liczbę punktów, stąd też konieczna była „dogrywka”. Po zaciętej walce drugie miejsce zdobyła Mazur Justyna uczennica klasy III TE, natomiast trzecie miejsce zajęła Sękowska Sabina również uczennica klasy III TE.
W eliminacjach okręgowych w Rzeszowie Zespół Szkół będą reprezentowały: Ozga Izabela i Mazur Justyna.
Organizatorzy konkursu serdecznie gratulują reprezentantom naszej szkoły.

Opracowały:
Agnieszka Róg