Dzis jest 04.06.2020, imieniny Christy, Helgi, Karola
advert 1
advert 2
advert 3
Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 03 grudnia 2019 13:42

Sukces uczniów Anity Kukli i Jakuba Olesia w Podkarpackim Konkursie Poezji Religijnej.

 

1
2
1
2
1/2 


Będę Cię szukał, Panie, aby żyła moja dusza…” – te słowa świętego Augustyna są mottem XXIX edycji Konkursu Poezji Religijnej organizowanego corocznie przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Małopolskim oraz Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Konkurs obejmuje dwie kategorie poezja śpiewana i recytacja. Eliminacje strefowe odbyły się w sześciu miastach województwa podkarpackiego. Młodzież z naszego powiatu stanęła do rywalizacji 29 listopada 2019 roku w Rzeszowie wraz z uczniami szkół średnich powiatów strzyżowskiego i rzeszowskiego oaz miasta Rzeszowa. Uczennica klasy 4 THT Anita Kukla z akompaniatorem Jakubem Olesiem z kl. 1 EK zaśpiewała utwór „Szukam chwały Twej” do słów i muzyki ks. Andrzeja Daniewicza. Utalentowaną muzycznie parę przygotowała do konkursu polonistka Małgorzata Maroń z pomocą p. Anety Bochenek. Z kolei p. Małgorzata Bieniasz przygotowała do recytacji dwoje uczniów z klasy 3 TE Sebastiana Kmiecika, który recytował wiersz Z. Herberta „Potwór Pana Cogito” oraz Beatę Róg, która prezentowała utwór „Wierzę” M. Konopnickiej. Konkurencja była ogromna. Na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury wystąpiło ponad pięćdziesięciu młodych wykonawców. Tym bardziej cieszy sukces naszych uczniów – Anity Kukli i Jakuba Olesia, którzy zakwalifikowali się do finału konkursu, jaki odbędzie się 13 grudnia w Sędziszowie Małopolskim.

Gratulujemy i nadal trzymamy kciuki.


Małgorzata Maroń

Poprawiony: wtorek, 03 grudnia 2019 13:56
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 125 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS