Dzis jest 04.08.2020, imieniny Dominiki, Dominika, Protazego
advert 1
advert 2
advert 3
Dzień Życzliwości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 03 grudnia 2019 20:05

Dzień Życzliwości w Zespole Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach


W środę 27 listopada 2019 r. po raz piąty świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości.
Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.
Wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły a także odwiedzający tego dnia naszą szkołę, otrzymali specjalne znaczki z ,,buźkami"- symbolami życzliwości. W tym dniu należało ubrać się na żółto, a nauczyciele nie odpytywali. Uczniowie wysłuchali audycji
pod hasłem „ Znajdź się wśród życzliwych”, w której namawialiśmy do wzajemnego szacunku, uśmiechu i dobrej zabawy, która wsparta będzie wszechobecną życzliwością.

tn_IMG_2825
tn_IMG_2830
tn_IMG_2864
tn_IMG_2871
tn_IMG_2878
tn_IMG_2886
tn_IMG_2889
1/7 


Uczniowie wybranych klas wzięli również udział w programie artystycznym propagującym ideę życzliwości wśród ludzi. Widzowie obejrzeli między innymi filmik z udziałem uczniów i pracowników szkoły. Były też związane z tematem piosenki, wiersze autorstwa naszych uczniów oraz, skłaniające do refleksji, cytaty znanych ludzi.
Dzień Życzliwości to doskonały pretekst do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą miłe słowa, a także jak wspaniałą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Uśmiechajmy się więc do siebie, pomagajmy sobie. Życzliwość sprawia, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Życzliwość rodzi życzliwość.
Bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień – 21 listopada – ale przez cały rok!
W organizację Dnia Życzliwości w naszej szkole zaangażowali się uczniowie: Beata RógSebastian Kmiecik (kl. 3TE), Anita Kukla (kl.4 THT), Natalia Saj i Karolina Fąfara (kl.1 EK), Kamila Łyszczek (kl.2 TBH), Wiktoria Książek, Karolina Książek i Luiza Andreasik (kl.1 HM), Ala Wójcik (kl.2 PP), Łukasz Drozd i Radosław Piękoś (kl.1 TMS) oraz Mateusz Wilk (kl.4 TBM).
Impreza spotkała się z dużą aprobatą uczniów i nauczycieli i mamy nadzieję powtórzyć ją za rok.

Poprawiony: wtorek, 03 grudnia 2019 20:17
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 324 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS