Dzis jest 04.04.2020, imieniny Benedykta, Izodory, Wacławy
advert 1
advert 2
advert 3
Olga Tokarczuk doceniona na świecie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 grudnia 2019 20:15

Nagroda Nobla dla Polki –
twórczość Olgi Tokarczuk doceniona na świecie


Laureatką literackiego Nobla 2018, przyznanego wraz z tegoroczną nagrodą, została polska pisarka Olga Tokarczuk – ogłosiła w czwartek, 10 października Akademia Szwedzka. Pisarka została uhonorowana za „narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia”.
10 grudnia 2019 r. był w Sztokholmie wielkim dniem - Dniem Nobla. Polska pisarka Olga Tokarczuk odebrała z rąk króla przyznaną jej przez Szwedzką Akademię literacką nagrodę za rok 2018: złoty medal oraz dyplom.
W uzasadnieniu przyznania nagrody napisano, że “Olga Tokarczuk nigdy nie postrzega rzeczywistości jako czegoś stabilnego lub wiecznego. Konstruuje powieści w napięciu między przeciwieństwami kulturowymi; natura kontra kultura, rozum kontra szaleństwo, mężczyzna kontra kobieta, dom kontra wyobcowanie”.


A OTO KSIĄŻKI OLGI TOKARCZUK
DOSTĘPNE W SZKOLNEJ BIBLIOTECE:


  • Bieguni,
  • Gra na wielu bębenkach,
  • Księgi Jakubowe albo Wielka podróż przez siedem granic, pięć języków i trzy duże religie, nie licząc tych małych,
  • Ostatnie historie,
  • Prawiek i inne czasy,
  • Profesor Andrews w Warszawie i inne opowiadania.


Zapraszamy do biblioteki!


Poprawiony: wtorek, 10 grudnia 2019 20:23
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 144 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS