Dzis jest 09.08.2020, imieniny Klary, Romana, Rozyny
advert 1
advert 2
advert 3
Erazmus - Gibraltar PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 grudnia 2019 13:08

Łatwiej dojechać niż wymówić


Zaledwie 100 kilometrów od Malagi znajduje się Gibraltar- terytorium zależne Wielkiej Brytanii a zarazem punkt, z którego widać już Afrykę.
Korzystając z wolnego czasu podczas wycieczki odwiedziliśmy to maleńkie terytorium zamorskie Zjednoczonego Królestwa, którego całkowita powierzchnia to 6,5 km kwadratowego. Odwiedziliśmy lotnisko, którego pas startowy zaczyna i kończy się w morzu, które jest jednocześnie jednym z najniebezpieczniejszych na świecie ze względu na silne podmuchy wiatrów oceanicznych.
Podczas wyjścia na Upper Rock poznaliśmy lokalne małpy- makaki, które są jedynymi żyjącymi na wolności małpami w Europie. Nie boją się ludzi, czasem bywają agresywne, jeśli zobaczą plecak- wyskakują na plecy, otwierają go i kradną jedzenie.
Szczyt góry zdobyliśmy pieszo, widać z niego panoramę całego miasta, a także wybrzeża Afryki- Maroko. W miejscu tym spotyka się Morze Śródziemne i Ocean Atlantycki.
Projekt Erasmus+ umożliwił uczestnikom nie tylko zdobycie wartościowej wiedzy praktycznej z zakresu specjalizacji kierunkowej kształcenia ale także pozwolił na przeżycie niezapomnianych wrażeń z podróży i obycia w wielokulturowym społeczeństwie.

 

1
2
3
4
5
1/5 


Poprawiony: czwartek, 19 grudnia 2019 14:00
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 110 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS